Zabawki wspierające rozwój dziecka idealne na prezent na Dzień Dziecka

6
Rate this post

Wiecie, że kocham prostotę. Lubię to, że nawet z niej można wydobyć piękno. Wiecie również, że bardzo lubię drewniane zabawki wspierające rozwój dziecka, a jak już są pomalowane na jasne pastelowe kolory to już w ogóle. Oszaleć można!

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. I choć ja już prezenty kupiłam dla swoich chłopców, to założę się, że znajdą się wśród Was ci, którzy żyją jeszcze przykładowo majówką, a nie Dniem Dziecka. Takie o marzenie o wiecznym odpoczynku. Ale, jak ma się dzieci, to trzeba też zadbać o nie i pomyśleć zawczasu o prezencie na Dzień Dziecka.

 

Dzisiaj chciałam przedstawić Wam markę Little Dutch (klik), w której zakochałam się „od pierwszego wejrzenia”. Pastelowy róż, zieleń i niebieski to moje faworyty, mimo, iż takie same kształty zabawek można znaleźć u innych producentów. Na szczęście nie znajdziecie nigdy zabawek, które mają takie cudne kolory nadruki. Są praktyczne, przez co i przydatne, ale najważniejsze, że rozwijają mózg małego człowieka. W ofercie marki znajdziecie piramidkę (o której pisałam Wam w TYM wpisie), wbijanki, cymbałki, kreatywne klocki, grzechotki, sortery, instrumenty muzyczne, a także gadżety dla maluszków. Jeżeli tak jak ja lubicie jasną kolorystykę i drewno to zabawki wspierające rozwój Little Dutch są właśnie dla Was (klik)!

 

Little Dutch (klik) to zabawki i gadżety dla dzieci od zera do trzech lat. Ja chciałam skupić się na zabawkach, których zadaniem jest wspieranie rozwoju dziecka. Pokazane przeze mnie to zabawki wspierające rozwój małego dziecka, jego umiejętności poznawcze, motorykę małą i uczą rozróżniania różnych kształtów i kolorów.  Pierwsze zabawy, z tak „poważnymi” na ten wiek zabawkami, mają na celu ćwiczyć umiejętności manualne dziecka, sprawność i koordynację ręka-oko. Dzięki temu maluchy zyskują lepszą kontrolę nad palcami i dłońmi i mogą bardziej eksplorować gadżety i otoczenie.

Które zabawki wspierające rozwój wybrałam dla mojego Stefka?

  1. Klocki z motywami natury, zwierząt i przyrody 

Doskonałe do tworzenia własnych budowli i ćwiczenia małej motoryki. W kolorystyce pastelowej: jasny błękit i naturalne drewno. Posiadają różne kształty: kwadraty, prostokąty, trójkaty, kółka. Komplet składa się z 50 elementów. Do kupienia tutaj.

Zabawki wspierające rozwój Zabawki wspierające rozwój

2. Drewniany pociąg do samodzielnego konstruowania

Posiada 3 wagony z klockami o różnych kształtach, które można nakładać, przestawiać według swoich pomysłów. Długość pociągu 45 cm. Do kupienia tutaj.

Zabawki wspierające rozwój Zabawki wspierające rozwój

3. Ciężarówka-laweta w kolorach pastelowych.

W skład zestawu wchodzą 3 małe samochodziki. Do kupienia tutaj.

Zabawki wspierające rozwój Zabawki wspierające rozwój Zabawki wspierające rozwój Zabawki wspierające rozwój

4. Drewniane autko Van z kółeczkami 

Do kupienia tutaj. 

zabawki wspierające rozwój

5. Inne propozycje zabawek od Little Dutch

zabawki wspierające rozwój

 

 

Ciekawa jestem, co wybierzecie z powyższej listy. Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)