Fotografowanie emocji – przewodnik w sam raz na Święta.

4

Przed nami najpiękniejszy okres w roku. Czas pełen emocji, radości, uśmiechów i wspólnych chwil. Będzie więc świetna okazja, aby uwieńczyć te najpiękniejsze momenty na zdjęciach.

Fotografując, uwielbiam emocje i tą prawdziwiść, która z nich płynie. Nie lubię natomiast sucharów typu „stań i zapozuj”, ponieważ takie zdjęcia nie mają żadnego przekazu, są tylko kolejnym kliknięciem…Jeszcze nie tak dawno wszystkie moje zdjęcia wyglądały podobnie, a moje podejscie mocno zmieniło się dopiero po przeczytaniu kilku książek i kursach fotograficznych. Nie piszę tu jako profesjonalista, raczej jako amator i samouk…Fotografując Olka kieruję się poniższymi zasadami:

 1. Liczy się przekaz zdjęcia (suchar takiego przekazu nie ma…).
 2. Stawiam na złapanie emocji i pewnych symboli.
 3. Fotografując staram się uchwycić różne zachowania Olka, takie jak: płaszcz, uśmiech, zdziwienie, zdenerwowanie, naśladowanie, zawstydzenie.
 4. Fotografuję Olka codziennie, nie tylko przy okazjach typu: imieniny u cioci czy wakacje nad morzem…Uwierzcie, że zdjęcia dziecka bawiącego się misiem mogą stać się tymi najpiękniejszymi.
 5. Zachęcam młodego do współpracy ze mną, np. robimy wspólną sesję fotograficzną, Olek fotografuje mnie aparatem zabawką, a ja fotografuję jego. Efekt emocji murowany!
 6. Trzymamy się starej zabawy w „A kuku!”, działa jak magia…
 7. Zawsze wkładam serce w to co robię…Fotografia w pewnym sensie odzwierciedla Ciebie, pokazuje jakim jesteś człowiekiem…Im bardziej czujesz otaczający Ciebie świat, tym lepiej przedstawiasz emocje na zdjęciach.

A jakie momenty najlepiej łapać podczas świątecznego okresu?

 1. Wspólne pieczenia ciasta/ ciasteczek.
 2. Wspólne ubieranie choinki.
 3. Wyczekiwanie pierwszej gwiazdki.
 4. Rozpakowywanie prezentów.
 5. Dziadkowie trzymający wnuka na rękach.

 Kochani aparaty w ręce i do dzieła. Niech te Święta będą bogate w emocje i najpiękniejsze momenty, które uwiecznicie na zdjęciach.

IMG_5267 IMG_5264 IMG_5259 IMG_5247 IMG_5228 IMG_5220 IMG_5212 IMG_5211 IMG_5206 IMG_5196 IMG_5190 IMG_5179 IMG_5162

Oluś:

Kurtka: Zara

Koszula: H&M

Spodnie: Kukukid

Buty: Adidas

Plecak: Deer Mum

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

4 komentarze

 1. Zdjęcia super. Olek to taki chłopak z Brooklinu. Porady fajne, przydadzą się. Szkoda, że zdjęcia z domu często wychodzą rozmazane, niestety nie znam się na fotografii aż tak, zeby móc temu zaradzić.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.