Autorytet

10
Rate this post

Kiedy rodzi się dziecko, nasze życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Od pierwszych chwil troszczymy się o nie, przytulamy, pieścimy, cieszymy z każdej nowo nauczonej rzeczy. Pierwszy uśmiech, pierwsze chwycenie zabawki, pierwszy krok, pierwsze słowo…Wszystko to powoduje przeogromną radość, dumę, która rozpiera rodziców.

Dzieci w naturalny sposób uczą się poprzez naśladowanie, dokładnie analizują zachowania osób w najbliższym otoczeniu i biorą je za wzór. Niestety na tym etapie chłoną wszystko jak gąbka i nie każde z nich potrafi odróżnić rzeczy dobre od złych. Dla nich nie ma znaczenia, czy pochodzi z dobrej czy gorszej rodziny, rodzic to jego nauczyciel, jego autorytet.

Takim autorytetem dla mojego syna jestem ja i mój mąż. Oboje staramy się stworzyć mu pozytywny świat do rozwoju. Jeszcze jakiś czas temu Olek zaskakiwał nas nową umiejętnością od czasu do czasu, a teraz, kiedy zbliżają się jego drugie urodziny zaskoczenie pojawia się praktycznie każdego dnia.

Hitem ubiegłego tygodnia było zakładanie butów mamy i sprawdzanie, gdzie jest palec…To wszystko wzięło się z tego, że wybraliśmy się razem na poszukiwanie jesiennych botków, było przymierzanie i sprawdzanie, gdzie jest paluszek Olka. Odkąd urodziłam syna, mam wrażenie, że cały mój wolny czas poświęcam na sprzątanie, układanie zabawek i ubrań. Takie samo podejście ma chyba i mój syn, płyn do szyb i ściereczka to jego nieodzowny codzienny atrybut. Atrybut roczniaka, który chodzi po całym mieszkaniu i myje podłogi powtarzając w kółko „myju myju….”.

Ostatnio u mojego syna zauważyłam również fascynację aparatem. Uwierzcie, że robiąc dzisiejszą sesję, najpierw musiałam opanować płaczącego i wyrywającego mi aparat Olka. Z pomocą przyszedł nam poczciwy stary Zenith, prawdziwa lustrzanka podejrzewam, że rocznik ten sam, co ja.

Mój syn to pilny uczeń, sprząta, po kąpieli balsamuje się, sam ubiera i do tego organizuje sesję foto. I najważniejsze tańczy jak Travolta! Skarb, nie dziecko.

27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 1

Kochani, a jakie umiejętności wykazują Wasze pociechy? Może mamy tu jakieś baletnice albo małych majsterkowiczów?

Olek:

Bluzka, spodenki – ZARA

Trampki – Converse

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)