Ale wiocha!

7
Rate this post

Jeżeli nie macie pomysłu, jak spędzić weekend, gdzie pojechać, co zobaczyć to zachęcam Was do wycieczki na wschód Polski. Lubelszczyzna jest piękna, nieskażona, świeża i oferuje wiele fajnych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Gwarantuję, że nudy tutaj nie zaznacie. Ja z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że jeszcze dziesięć lat temu nie sądziłam, że może być tutaj tyle ciekawych miejsc. Wtedy myślałam, że Lublin i okolice to wiocha zabita dechami. Taką wiochę odwiedziliśmy w ubiegły weekend, a mianowicie muzeum wsi lubelskiej. To miejsce jest tak magiczne, że już po minucie po przejściu przez bramę czuliśmy się, jakbyśmy cofnęli się co najmniej o sto lat w przeszłość. Mi od razu przypomniał się Pan Tadeusz, czasy chałup drewnianych ze snopkowymi dachami, piecami chlebowymi i łożami drewnianymi.

To miejsce to świetna szkoła dla dzieci, może nie takich jak mój Olo, a nieco starszych. Pomiędzy chałupkami, stodołami na łące pasą się kucyki, owce, krówki, barany, kozy oraz kurki i kaczki. Ja w Warszawie na co dzień nie mam dostępu do takiego stadka, dziadków na wsi również nie posiadam. Mój Oluś był zachwycony, latał jak zwariowany, karmił króliki i łapał kaczuszki wołając na nie misio….

Zresztą sami zobaczcie.

Muzeum wsi lubelskiej to nie jedyne takie miejsce w Polsce, do wyboru macie również muzeum wsi kieleckiej, radomskiej, mazowieckiej i opolskiej.

Podziwiajcie…

2 3 4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Olek:

Koszula : Rebel

Szorty: Zara

Trampki: Converse

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)