Ale wiocha!

7

Jeżeli nie macie pomysłu, jak spędzić weekend, gdzie pojechać, co zobaczyć to zachęcam Was do wycieczki na wschód Polski. Lubelszczyzna jest piękna, nieskażona, świeża i oferuje wiele fajnych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Gwarantuję, że nudy tutaj nie zaznacie. Ja z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że jeszcze dziesięć lat temu nie sądziłam, że może być tutaj tyle ciekawych miejsc. Wtedy myślałam, że Lublin i okolice to wiocha zabita dechami. Taką wiochę odwiedziliśmy w ubiegły weekend, a mianowicie muzeum wsi lubelskiej. To miejsce jest tak magiczne, że już po minucie po przejściu przez bramę czuliśmy się, jakbyśmy cofnęli się co najmniej o sto lat w przeszłość. Mi od razu przypomniał się Pan Tadeusz, czasy chałup drewnianych ze snopkowymi dachami, piecami chlebowymi i łożami drewnianymi.

To miejsce to świetna szkoła dla dzieci, może nie takich jak mój Olo, a nieco starszych. Pomiędzy chałupkami, stodołami na łące pasą się kucyki, owce, krówki, barany, kozy oraz kurki i kaczki. Ja w Warszawie na co dzień nie mam dostępu do takiego stadka, dziadków na wsi również nie posiadam. Mój Oluś był zachwycony, latał jak zwariowany, karmił króliki i łapał kaczuszki wołając na nie misio….

Zresztą sami zobaczcie.

Muzeum wsi lubelskiej to nie jedyne takie miejsce w Polsce, do wyboru macie również muzeum wsi kieleckiej, radomskiej, mazowieckiej i opolskiej.

Podziwiajcie…

2 3 4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Olek:

Koszula : Rebel

Szorty: Zara

Trampki: Converse

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

7 komentarzy

  1. Olo jest super, nie mogłam oderwać oczu 🙂 tez bym sie tam chętnie wybrała ale troszkę daleko 🙂 Może jak namówie męża na Kazimierz i Sandomierz to zrobimy dłuższą wycieczkę… Pozdr.

    • Na Kazimierz zarezwujcie 2-3 h max, na Sandomierz podobnie. Kazimierz i Lublin leżą bardzo blisko siebie. Wrzesień będzie pewnie piekny, także macie jeszcze czas przed zimą.

  2. Agamarko on

    Absolutnie wspaniały pomysł na wycieczkę z dzieciakami. Dokladnie to jak przenieśc się w czasie.Sama zatęskniłam za uroczo, malowniczą lubelszczyzną. Swietny reportarz zdjeciowy, swietnie oddaje klimat, ten sielski spokój, z dala od miejskiego zgiełku.

  3. Wow, ale superowo! Świetny pomysł, ostatnio w skansenie byłam w podstawówce…Na wiosnę tam jadę.

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.