3 błędy, które popełniamy, gdy temperatura przekracza 20 stopni. Sprawdź, który pojawia się u Ciebie najczęściej!

0

Słońce to życie. Ma dobroczynne działanie na nasz organizm. Jak tylko pojawia się go więcej, jesteśmy bardziej uśmiechnięci, mamy mnóstwo energii, aż chce się żyć! Ale promieniowanie ultrafioletowe może być niestety bardzo szkodliwe. Pamiętajmy o tym nie tylko uprawiając leżing i smażing na plaży, ale także na co dzień- również idąc do pracy, robiąc zakupy, czy spacerując po parku.

Oto 3 najczęściej popełniane błędy:

Nie używamy kremów z filtrem

Używanie kremów z filtrem absolutnie koniecznie, kiedy tylko słońce pojawia się na horyzoncie. Niby jeszcze jest niewinne, niby nie takie mocne, ale uwierz mi- krem z filtrem to podstawa! I tu wcale nie chodzi o to, że z ów kremem masz stosować od wielkiego dzwonu, gdy leżysz na plaży, albo gdy zdobywasz szczyty. Co ciekawe należy o nim pamiętać nawet w pochmurny dzień, a także wtedy, gdy spędzasz cały dzień w zamkniętym pomieszczeniu. Filtr chroni nas przed fotostarzeniem, czyli przed zmarszczkami, odwodnieniem, ale także przed powstawaniem przebarwień. Jest w czym wybierać, bo drogerie prześcigają się w prezentowaniu najróżniejszych kremów.

Co istotne uczulam, aby nie smarować naszych dzieci preparatami, które są skierowane dla dorosłych. Takie kremy często zawierają substancje, które mogą wywołać reakcje alergiczne u naszych maluszków, ponieważ nie są przeznaczone dla młodego organizmu. Zawsze wieczorem pamiętajmy, żeby zmyć wszystkie preparaty również w buzi dziecka, ponieważ pozostawione na skórze mogą mu zaszkodzić.

Okulary za 10 zł

Na ten temat poświęciłam osobny post. Nie jest to już tylko modny gadżet i element, który uzupełnia nasz outfit, ale konieczność. Dlatego zawsze miejmy je ze sobą i zaopatrzmy w nie także nasze dzieci. Za każdym razem będę to powtarzała – zainwestujmy w DOBRE i porządne okulary. Szerokim łukiem omijajmy osoby sprzedające tego typu gadżety na deptakach nadmorskich i bazarkach. Zapewniam Was, że stracicie nie tylko pieniądze, ale i zdrowie. Powiecie, że niektóre z nich mają naklejki ,,UV 400”. A ja Wam odpowiem na to, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Nie mamy pewności czy ten ,,prawdziwy hit tegorocznego lata” posiada atesty czy badania laboratoryjne. Dlatego okulary zawsze kupujemy u optyka albo w sklepie, gdzie wiecie na 100%, że kupujecie okulary przeciwsłoneczne, a nie element dekoracyjny.  Gdy już tam trafimy wróćmy uwagę, czy mają one polaryzację i  czy są wykonane z bezpiecznych materiałów. Szkła powinny być w ciemnych kolorach.

Brak nakrycia głowy

O ile pamiętamy (mam nadzieję), żeby założyć naszym dzieciom kapelusik czy czapkę z daszkiem, a także takie, które chronią kark, to sądzimy, że nas ten problem już mniej dotyczy. Odkąd pamiętam kocham wszelkie kapelusze, apaszki i inne nakrycia głowy. Ale oprócz modnego akcentu są przede wszystkim zdrowym rytuałem. Pamiętajmy o tym. Kupujcie dzieciom czapki z daszkiem z siateczką, bawełniane i cienkie kapelusiki. A Wy kochane, możecie ubierać tak bardzo modne kapelusze albo turbany.

W większości mamy świadomość niebezpieczeństwa jakim może być udar słoneczny. Wydaje nam się, że może to nastąpić, gdy przebywamy na plaży lub spacerujemy po górach. Okazuje się, że słońce jest niebezpieczne także w miejskiej dżungli , w jakiej przebywamy na co dzień. To właśnie w miastach jest mało roślinności  a otaczający nas beton dodatkowo potęguje uczucie gorąca, co może doprowadzić do udaru cieplnego. Aby nie dopuścić do uszkodzenia siatkówki w oku same okulary nie wystarczą. Dlatego dziewczyny modny kapelusz w dużym rondem to nie fanaberia i podążanie za modą. Jest to dodatek, który może uratować nam życie!

Jak tam sytuacja wygląda u Was? Macie na sumieniu powyższe grzeszki?

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.