W te przesądy ludzie nadal wierzą! Obowiązkowa lektura do pośmiania się dla każdej mamy

0

,,Szwagierka siostry stryjecznej mojej babci mówiła …” Dziewczyny, znacie te przesądy? Jestem ciekawa czy tylko u mnie wywołują uśmiech na twarzy?  Koniecznie podzielcie się w komentarzach jakie najśmieszniejsze zabobony usłyszałyście będąc w ciąży?

Wychowałam się w małym miasteczku, tutaj Ciotek Dobrych Rad nie brakuje. Jak tylko przyjeżdżałam w odwiedziny do mojego rodzinnego miasta i pojawiałam się z chłopakami  na horyzoncie mogłam liczyć na garść ,,sprawdzonych porad”. Te przesądy najbardziej utkwiły mi w pamięci: 

 1. Będąc w ciąży pod żadnym pozorem nie wolno wpatrywać się w ogień, bo dziecko urodzi się rude lub z plamami na twarzy.
 2. Ciężarna kobieta nie może być matką chrzestną (nie wiem co to za wymysł, ale znaczna część mojej rodziny jest wierna tej ,,złotej zasadzie”).
 3. Jeśli jesteś w ciąży i obserwujesz zające lub króliki możesz być pewna, że Twoja pociecha urodzi się z zajęczą wargą.
 4. Przyszła mama powinna trzymać się z daleka od wszelkich nici, wstążeczek, ponieważ dziecko może urodzić się owinięte pępowiną.
 5. Pod żadnym pozorem ciężarna nie powinna siadać ,,po turecku”. Nie wierzysz? Twoje dziecko na pewno będzie miało krzywe nogi! J
 6. Jeśli kobieta w ciąży przestraszy się czegoś lub oparzy, to maluszek na pewno będzie posiadał jakieś znamię na skórze.
 7. Hit: Jeśli kobieta w ciąży sporo się martwi to urodzi leworęczne dziecko. (Kompletnie nie widzę związku…J)
 8. Kobiecie ciężarnej nie można patrzeć na nieurodziwych ludzi, bo jej pociecha urodzi się brzydka. Tutaj jest też wariant z innym kolorem skóry.
 9. Pod żadnym pozorem nie można dzielić się jedzeniem, bo mama będzie miała mało pokarmu.
 10. Ciężarna kobieta powinna zrezygnować z makijażu, w przeciwnym razie dziecko zejdzie na złą drogę.
 11. Zabronione jest patrzenie przez wizjer w drzwiach, no chyba, że chcesz urodzić dziecko z wadą wzroku… (No tak, faktycznie lepiej od razu zaprosić złodzieja do mieszkania, po co sprawdzać kto przyszedł. Zdrowie dziecka najważniejsze.)
 12. Kobieta w ciąży powinna unikać wszelkich naszyjników, szalików itp.- w przeciwnym razie dziecko urodzi się owinięte pępowiną.

Znałyście te kultowe przesądy? Podzielcie się jakie ,,porady” Wy dostawałyście. 🙂

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.