Prosty adwentowy kalendarz DIY dla Ciebie

5

Moje doświadczenie z kalendarzem adwentowym jest raczej ubogie. W moim rodzinnym domu nie było zwyczaju przygotowywania takiego kalendarza. Jedyne co pamiętam z dzieciństwa to papierowy kalendarz z czekoladkami. Co roku dostawałam taki od mojego chrzestnego, a ponieważ byłam wielkim łakomczuchem skupiałam się raczej na tym, co było w środku a nie na tym, jakie przesłanie niesie. Poza tym prawie wszystkie czekoladki znikały tego samego dnia.

W tym roku postanowiłam własnoręcznie wykonać mój pierwszy prawdziwy kalendarz adwentowy. Chciałam, żeby był zarazem prosty, skromny i żeby nie obciążał mojego portfela. Efekt osiągnęłam, kalendarz zawisł w pokoju Olka, żeby natychmiast po przebudzeniu mógł odliczać dni do świąt.

Co potrzebujecie do wykonania takiego kalendarza:

 1. Deseczka/listewka – ja swoją dostałam za free w zaprzyjaźnionej stolarni. Pochodzi z „resztek” więc nikomu by się już nie przydała. Moja ma długość 70 cm.
 2. Farba do pomalowania deski/listewki. Kolor według uznania. Ja pomalowałam swoją na biało farbą do ścian. Nie opłacało mi się inwestować w nową farbę.
 3. Drewniane spinacze – możesz je kupić na allegro i pomalować na kolor, jaki wybierzesz. Ja swoje kupiłam w Lidlu, 10 sztuk kosztowało chyba 7,99 PLN.
 4. Klej lub taśma dwustronna (klej jest lepszy, ja użyłam zwykłej kropelki). Koszt: 2,00 PLN.
 5. Sznurek – daję Tobie wybór, kup taki, na jaki masz ochotę. Ja swój kupiłam na giełdzie kwiatowej za 3,50 PLN.
 6. Kolorowy prezentowy papier lub małe papierowe torebeczki. Papier jest ekonomiczniejszy, sztuka to wydatek rzędu 3,50 PLN.
 7. Brystol – potrzebujesz 2 kolorów. Sztuka kosztowała mnie 1,50 PLN.
 8. Zabawki/ słodycze, które umieścisz w kalendarzu. Cena zgodnie w Twoim wyborem.

Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl

A jak wykonać to cudo?

Bardzo prosto, łopatologicznie:

 1. Deskę malujesz na biało/ czerwono lub inny kolor.
 2. Do deski przyklejasz 24 spinacze.
 3. Do deski/listewki mocujesz sznurek, na którym zawiesisz kalendarz. Ponieważ ja użyłam cienkiej listewki nie potrzebowałam wiercenia otworów.
 4. Z kolorowych arkuszy brystolu wycinasz 12 kółek jednego koloru i 12 kółek z drugiego koloru. Mazakiem piszesz na nich numery – 1 kolor – cyfry nieparzyste, drugi kolor – cyfry parzyste.
 5. Poszczególne zabawki/ słodycze pakujesz w ozdobny papier lub kolorowe torebeczki.
 6. Montujesz zapakowane torebeczki na kalendarzu. Używasz tego samego sznurka, którego użyłaś wcześniej.
 7. Kalendarz jest już gotowy. Znajdź teraz miejsce na ścianie i zawieś go razem z dzieckiem. Pamiętaj, żeby powiesić go na odpowiedniej wysokości :).

Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl Kalendarz adwentowy Olomanolo.pl

Mam nadzieję, że mój pomysł na adwentowy kalendarz DIY Ci się spodobał. Jeżeli tak, będzie mi niezmiernie miło, jak udostępnisz ten wpis Twoim znajomym.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

5 komentarzy

 1. Pingback: Zaispiruj się jednym z 7 pięknych kalendarzy adwentowych! | piwnooka

  • Mój Olek w ubiegłym roku też był za mały, a w tym juz pyta kiedy dostanie pierwszego cukierka 🙂

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.