Prezent dla sześciolatka- masa inspiracji przed Mikołajkami i Świętami

0

Witajcie ponownie, mam nadzieję, że w poniższym zestawieniu znajdziecie coś dla swoich sześciolatków. Prezent dla sześciolatka to spore wyzwanie, bo dzieci w tym wieku są wymagające i świadome. Wiedzą co chciałby dostać, ale wiadomo nie tylko klockami LEGO można się bawić.

Poniżej lista prezentów dla dzieci przedszkolnych, wiele z nich są uniwersalne, nadadzą się dla chłopca i dziewczynki oraz dla dzieci w wieku 2-8 lat. Proszę dajcie znać, co Wy planujecie kupić swoim dzieciom na tegoroczne Mikołajki albo Gwiazdkę. Idealny prezent dla sześciolatka znajdziecie poniżej. 

1. GEORELLO TECH, ZESTAW KONSTRUKCYJNY – prezent dla sześciolatka 

Pierwsza lekcja mechaniki, 4 rozmiary napędu, kolumn, osi, łączników, uniwersalnych połączeń, łańcuchów, pasków oraz kół do budowania podstawy. Z tym zestawem dziecko może zbudować różne struktury trójwymiarowe i puścić w ruch przy pomocy spektakularnych reakcji łańcuchowych. Zabawka rozwija kreatywność oraz ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

prezent dla szęściolatka

https://www.zabawkisloneczko.pl/pl/p/Georello-tech-zestaw-konstrukcyjny/238

 

2. LEGO CREATOR ŚWIĄTECZNY POCIĄG 10254 – prezent dla sześciolatka

Świąteczny zestaw LEGO, pomimo że przeznaczony dla dzieci dopiero od 12 roku życia  może dać całej rodzinie okazję do wspólnej i świątecznej zabawy. Myślę, że już sześciolatek z pomocą rodziców może się przy tym świetnie bawić. Cena dosyć wysoka, ale może być to prezent z rodzaju składkowych. Najtaniej kupicie go TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://www.al.to/p/415963-klocki-lego-lego-creator-swiateczny-pociag.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

3. MAGFORMERS- prezent dla sześciolatka 

To zabawka tak uniwersalna, że będzie się nią bawił i dwulatek i sześciolatek. Kupicie ją TUTAJ.

prezent dla szęsciolatka

https://www.smyk.com/magformers-klocki-magnetyczne-30-elementow-63076.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=Magformers%2C+Klocki+magnetyczne%2C+30+elementów%2C+63076_4339897&utm_content=KLOCKI+%3E+MAGNETYCZNE&utm_campaign=feed

4. PLUS PLUS- KLOCKI MINI BASIC 360 SZTUK ŚWIĘTY MIKOŁAJ – prezent dla sześciolatka 

Proste w obsłudze klocki duńskiej marki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Zestaw świąteczny to super pomysł na prezent, ale można łączyć go z innymi zestawami. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://www.mamissima.pl/zabawki/plus_plus_-_klocki_mini_basic_360szt_swiety_mikolaj.html

 

5. KLOCKI CLICS S-400 RollerBox SPACE- prezent dla sześciolatka 

To zestaw kolorowych i edukacyjnych klocków, które razem tworzą setki różnych konstrukcji. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni dziecka. Prosty i unikalny sposób łączenia, daje możliwość budowy zarówno płaskich jak i przestrzennych konstrukcji.

prezent dla sześciolatka

https://www.dvdmax.pl/clics-rollerbox-space-cb-413-klocki,art262029?trs=Y2VuZW8=

6. GRA EPEE PAŃSTWA MIASTA ELEKTRONICZNA- prezent dla sześciolatka 

To elektroniczna wersja kultowej gry rodzinne „Państwa Miasta”. W zabawie może grać nawet 6 osób jednocześnie! Zasady są proste: nalezy odwrócić kartę położyć ją na platformie. Litera zostanie wywołana automatycznie. Najszybszy gracz, który odpowie na pytanie zdobywa kartę. Należy zebrać jak największą liczbę kart. Do kupienia TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/304896/?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv3YlWwSnQna-K7KV2Kl2QY9CyyzOsKv55U71woTY6DniuIjJ3k-z5xoCj-MQAvD_BwE

7. QUERCETTI TOR KULKOWY MIGOGA DOUBLE SPIRAL – prezent dla sześciolatka 

Tor kulkowy stymuluje kreatywność dziecka, planowanie, logikę oraz zdolności manualne i rozumowanie przestrzenne. Przy jego pomocy można tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne trasy. Dziecko ma wiele możliwych konstrukcji do zbudowania.  Polecam szczególnie dla chłopców. Tor znalazł się w liście do Mikołaja, który Olek napisał w tym roku. Dodatkowo taka zabawka rozwija koordynację wzrokową i ruchową dziecka. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://www.empik.com/quercetti-tor-kulkowy-migoga-double-spiral-quercetti,p1171000325,zabawki-p?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv1g_izw_tHU-MKwaLVQdTT2hBvFODHiCknVNzErH00Bvwj7TvlUsmhoCrGgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

8. BUNCHEMS DRUKARKA 3D, KOLOROWE RZEPY- prezent dla sześciolatka 

Drukarka bunchems 3D umożliwia tworzenie przeróżnych kształtów i postaci. Wystarczy wybrać jeden ze wzorów dołączonych do zestawu, uzupełnić tackę drukarki według wskazówek, nacisnąć START i kształt gotowy. Zabawka daje nieograniczone możliwości, można się nią bawić na rożne sposoby. Można korzystać z dołączonych do drukarki wzorów, lub próbować stworzyć własny kształt. Ten zestaw zawiera ponad 300 elementów. Fajna zabawka na długie zimowe wieczory. Do kupienia TUTAJ. 

prezent dla sześciolatka

https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/304548/?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv8BhBcIaw9dsuvuUJ2Qhn6xBqnS9bEQUmOuKBs5I_BExQiVVmqlL7BoChLEQAvD_BwE

9. TRIXIE PLECAK ZWIERZAK- prezent dla sześciolatka 

Stylowy plecak zwierzak, do wyboru spora ilość wzorów. Przyznam, że sama bym taki chciała ;). Do kupienia TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://noskinoski.pl/trixie-plecak-zwierzak

10. WAYTOPLAY: DROGA DO UKŁADANIA 12 EL. RINGROAD

Kolejna zabawka z rodzaju tych uniwersalnych. Nada się dla dziecka w wieku od 2 do 8 lat. Polega na ułożeniu z czarnych elementów trasy dla samochodów, dając wiele możliwości zabawy. Łączna długość trasy to aż 258 cm! Elementy są łatwe do łączenia i super wytrzymałe. Mogą być używany w różnych warunkach i w piasku i w śniegu i nawet wannie czy basenie. Do kupienia TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://noskinoski.pl/waytoplay-droga-do-zabawy-ringroad

 

11. MELISSA & DOUG: GRA ZRĘCZNOŚCIOWA SUSPEND JUNIOR- prezent dla sześciolatka

To trójwymiarowa wersja bierek, w które graliśmy jako dzieci. Osoby grające muszą umieszczać plastikowe pręciki na balansującej w powietrzu konstrukcji, używając przy tym tylko jednej ręki. Konstrukcja nie może się przewrócić. To gra zręcznościowa, która ćwiczy koncentrację, motorykę małą i koordynację ręka-oko. Do kupienia TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://noskinoski.pl/pl/p/Melissa-Doug-gra-zrecznosciowa-Suspend-Junior/348

 

12. FAT BRAIN TOYS GRA LOGICZNA COGGY- prezent dla sześciolatka 

Gra to 16 połączonych kółek zębatych, daje możliwość 40 wyzwań o 4 poziomach trudności od łatwego do bardzo trudnego.  Polega na obracaniu, modelowaniu i układaniu kolorowych kulek zębatych w taki sposób, aby odtworzyć wzór na dołączonych do gry kartach. Zabawka rozwija myślenie logiczne oraz zdolność kreatywnego myślenia. Każde kółeczko obraca się 255 stopni, przy każdym ruchu można poczuć i usłyszeć jak klika gdy ustawia się na swoim miejscu. Do kupienia TUTAJ.

Prezent dla sześciolatka

https://www.mamissima.pl/zabawki/fat_brain_toys_-_gra_logiczna_coggy.html

13. BUDZIK LEGO STAR WARS- prezent dla sześciolatka 

Zabawka budzik idealna dla miłośników klocków LEGO i filmu Star Wars. Kolekcja liczy kilka wariantów, mój Oluś marzy akurat o Vaderze. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://funnybricks.pl/lego-zegarki-lego-9002113-budzik-darth-vader,c121,p1128,abb11d14091e03a6f,pl.html?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv–CfnE3pus8tCeSjH67LoEQEWyj0igYdi8pwBVzQzZDGXHpne4wJBoCSfIQAvD_BwE

14. LEGO CREATOR, ODKRYWCA Z PROMU KOSMICZNEGO 31066- prezent dla sześciolatka 

 Creator to seria LEGO, którą mogą składać już sześciolatkowie. Lubię ją, bo zamiast jednej konstrukcji dziecko może ułożyć z tych samych klocków aż 3! Odkrywca z promu kosmicznego daje możliwość ułożenia badawczego statku kosmicznego, stacji księżycowej oraz łazika kosmicznego. Alternatywą do serii creator jest CITY. Do kupienia TUTAJ.
prezent dla sześciolatka

https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/257064/?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYvwcsg4VJUuuyyaZgdOfMVtgY-cjrooSMnE2hGTzBm-z7elP1AXURdhoCBgsQAvD_BwE

 

15. LEGO BOOST, ZESTAW KREATYWNY, 17101- prezent dla sześciolatka

Zestaw kreatywny LEGO BOOST to robot-przyjaciel, który potrafi mówić. Zestaw zawiera ponad 840 klocków LEGO, a także elementy LEGO Move Hub i Interactive Motor oraz czujnik koloru i odległości.    Zbudowany i zaprogramowany Vernie reaguje na to, co się do niego mówi. Pokazuje swój nastrój, zmieniając wyrazy twarzy. Vernie potrafi sie poruszać, chwytać, rozpoznawać kolory i przenosić drobne rzeczy oraz machać rękami. Zabawka wyczuwa uderzenia i reaguje na nie, rozpoznaje ruch. Verniego można przebudować na łazik M.T.R.4,  gitarę 4000, kota Frankiego lub linię produkcyjną. Wszystkie konstrukcje sterowane są za pomocą aplikacji wgranej na tablet. Zestaw wymaga tabletu z systemem iOS (wersja 10.3 lub nowsza) lub Android (wersja 5.0 lub nowsza). Tablet nie jest dołączony do zestawu. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/286038/?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYvyOX_ecuXjyLDIitvPnOiqpaf27y6C4DJXAimsgg5omFETpIWCfT2BoCKp4QAvD_BwE

 

16. OGROMNY TOR WYŚCIGOWY- prezent dla sześciolatka 

Prezent, który na 100% znajdzie akceptację Twojego sześciolatka. Kto z chłopców w tym wieku nie lubi zabawy samochodami i pociągami, do tego szybkimi! Zestaw zawiera podwójny tor wyścigowy z trasą dla pociągu i autka. Tor ma ostre zakręty, serpentyny i odcinki proste. W zestawie samochód, pociąg z 3 wagonami i lokomotywą, znaki drogowe, latarnie, barierki ochronne. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://allegro.pl/ogromny-tor-wyscigowy-kolejka-elektryczna-630cm-i7667610892.html

 

17. KSIĄŻKA OJCIEC GWIAZDKA I JA- prezent dla sześciolatka 

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent. A skoro idą Święta to ja polecam świąteczną wersję Ojciec Gwiazdka i Ja. To kontynuacja „Chłopca zwanego Gwiazdką i Dziewczynki, która uratowała Gwiazdkę”. 

„Dorastanie w Elfim Jarze, gdzie wszyscy mieszkańcy są zupełnie inni od ciebie, nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli twoimi przybranymi rodzicami są nowożeńcy, Ojciec Gwiazdka i Mary. Amelia doświadcza tego na co dzień. Po pierwsze, elfia szkoła może się okazać trochę męcząca, kiedy każdego dnia śpiewa się świąteczne piosenki – nawet w lipcu – i kiedy nie zdaje się egzaminów z zabawek. Po drugie, może być bardzo, bardzo zimno. Ale gdy zazdrosny Króliczek Wielkanocny i jego wojsko przeprowadzą atak, by zatrzymać Boże Narodzenie, tylko od Amelii, jej nowej rodziny i elfów będzie zależeć, czy uda się uratować święta Bożego Narodzenia. Zanim będzie za późno…” tekst pochodzi ze strony księgarni Świat Książki.

prezent dla sześciolatka

https://www.swiatksiazki.pl/ojciec-gwiazdka-i-ja-6467671-ksiazka.html

18. ZIMOWE ZADANIA DO KOLOROWANIA – prezent dla sześciolatka 

Książka zawiera aż 400 zadań, są to kolorowanki, łamigłówki, labirynty, wykreślanki, szlaczki i inne ciekawe zadania, które mają wiele edukacyjnych walorów. Książka uczy logicznego myślenia oraz spostrzegawczości dzieciaków. Tę pozycję zamieściłam w zestawie, bo to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu przez mojego synka. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://www.swiatksiazki.pl/zimowe-zadania-do-kolorowania-6474627-ksiazka.html

19. PUZZLE JANOD MAPA ŚWIATA- prezent dla sześciolatka 

Puzzle Mapa Świata zawiera 300 elementów, łączy naukę z zabawą, ale wymaga też precyzji i skupienia. Układając puzzle dziecko  poznaje kontynenty i ich mieszkańców, zwierzęta, roślinność oraz aktywności ludzi z całego świata. Do kupienia TUTAJ.

prezent dla sześciolatka

https://www.mamissima.pl/zabawki/janod_-_puzzle_mapa_swiata_300el.html

 

20. GRA RODZINNA PĘDZĄCE ŚLIMAKI EGMONT – prezent dla sześciolatka 

Grę polecam, bo sami ciągle w nią gramy z naszym synkiem. Polega ona na rzucaniu kolorowymi kostkami i przemieszczaniu ślimaków na planszy. Po drodze staramy się spychać przeciwników, by zdobyć  jak najwięcej pysznych grzybów. Do samego końca nie wiadomo, którymi ślimakami grają przeciwnicy, stąd tyle emocji. Gra wymaga od graczy obmyślonej taktyki, wygrywa ten kto ma najlepszą, albo ten który ma najwięcej szczęścia ;). Do kupienia TUTAJ.

PREZENT DLA sześciolatka

https://www.empik.com/egmont-gra-rodzinna-pedzace-slimaki-egmont,p1120457831,zabawki-p?gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv7SWU8eWLKtcYHozr9J5CSBXWfUr9zZ-HYMofazndFRs3tpEtWLMZRoCOVMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

21. REBEL GRA TOWARZYSKA DOBBLE- prezent dla sześciolatka

„Zasady gry: spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko szybko, Twoi przeciwnicy nie mogą Cię wyprzedzić! Dobble to gra towarzyska, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie i rozegrać w krótkim czasie. Co więcej – gra ma aż pięć wariantów rozgrywek, dzięki czemu na pewno nie znudzi się przez długi czas. Liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks” – opis gry pochodzi z TEJ strony. Do kupienia TUTAJ. Dodam, że to również ulubiona gra mojego sześciolatka, także przydatna do nauki słówek po angielsku.

prezent dla sześciolatka

https://www.empik.com/dobble-gra-towarzyska-rebel,p1052596781,zabawki-p

22. JANOD – ZESTAW KONSTRUKTORA 50 ELEMENTÓW BRICO KIDS

To zestaw majsterkowicza, który umożliwia konstruowanie szeregu modeli w oparciu o zestaw drewnianych części, które łączą się za pomocą śrubek i nakrętek. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

No dobra, teraz chcę posłuchać o Waszych pomysłach na prezenty dla sześciolatków. Dajcie znać dziewczyny w komentarzach. 

Przeczytajcie też inne wpisy z inspiracjami prezentowymi dla dzieci:

  1. TUTAJ
  2. TUTAJ
  3. TUTAJ
  4. TUTAJ
  5. TUTAJ

#prezent dla sześciolatka

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.