Książka dla dzieci, którą powinien kupić każdy rodzic

0

To będzie krótki wpis, ale rzeczowy. Wpis o książce z pięknym przesłaniem, idealnym na grudzień.

W ubiegłym tygodniu przyszło moje zamówienie od Wydawnictwa Wilga, a w niej niepozornie wyglądająca książka o myszkach. Dlaczego niepozornie? Ponieważ na okładce nie ma krzykliwych kolorów ani grafik. Sa za to delikatne barwy i ilustracje, a w środku opowieść z najpiękniejszym przesłaniem.

„Gdzie mieszka Szczęście” to książka autorstwa Barrego Timms i Grega Abbotta. Kupicie ją TUTAJ. To opowieśc o trzech małych myszkach, które mieszkały w różnych domach. Szara Myszka mieszkała ze swoją rodziną w niewielkim domu z ogrodem. Biała Myszka była posiadaczką niezwykłego i dużego domu z bardzo dużym tarasem. Niczego jej nie brakowało, oprócz towarzystwa. Jak myślicie była szczęśliwa? Kiedyś tak, do momentu aż nie zobaczyła wspanialszego domu na szczycie góry, w którym mieszkała Brązowa Myszka. W tym pięknym domu było wszystko – ogród z fontanną, sala balowa, bawialnia, salonik, pokój na gitary i obserwatorium. Marzenie każdego – można byłoby rzec.

Szara i biała mysz po trafieniu do domu na górze mówią „Jeszcze dziś rano nic nam nie brakowało, jednak teraz wiemy, że mamy za mało” . Porównywanie się do innych odebrało im szczęście, które pozornie było w domu Brązowej Myszki. Czy faktycznie??? Otóż nie, bo Brązowa Myszka mieszkała sama, czuła się samotna i aby się pocieszyć podglądała przez teleskop mały domek Szarej Myszki, które tętniło życiem i według niej było pełne szczęścia.

Czy to faktycznie bogactwo świadczy o czyimś szczęściu? I czy biedni ludzie nie mają prawa do szczęścia? Otóż nie, bo szczęście nie zależy od tego, gdzie mieszkamy, ono jest wtedy gdy mamy co potrzeba i kochamy to co mamy.

To piękne przesłane jest idealne na końcówkę tego roku. Pamiętajcie, że cena zabawki nie będzie świadczyła o szczęściu Twojego dziecka. Dopóki Ty jesteś, poświęcasz swój czas dziecku, jesteś z nim, a nie obok Twoja rodzina będzie szczęśliwa. Polecam książkę „Gdzie mieszka Szczęście” z całego serca.

Pozdrawiam, Kamila

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.