Jak walczymy z jesienną nudą

7
Rate this post

cats

IMG_0069 IMG_0059 IMG_0070 IMG_0052 IMG_0053 IMG_0105

Kiedy dni coraz krótsze, a wieczory dłuższe staramy się jak najlepiej wypełnić czas spędzony z naszymi dziećmi. Tylko co zrobić, kiedy dziecko nie interesuje się zabawkami, bajkami czy innymi gadżetami?

Mój syn zmusił mnie do kreatywnego myślenia i stworzenia w domu świata niematerialnego, ukierunkowanego na naukę, myślenie i rozwijanie talentów. Zabawki w naszym domu nie mają żadnego wykorzystania w praktyce. Oczywiście jeszcze nie zdarzyło się w sklepie, żeby na pytanie „czy chcesz to?” nie pojawiła się euforia. Ona zawsze towarzyszy kupnie nowego auta albo misia. Ale równie szybko znika pozostawiając zabawkę rzuconą „w kąt”. Nie bez powodu mówi się, że najlepsze zabawki to te najtańsze i najzwyklejsze, bez całej tej otoczki marketingowej i wściekłych kolorów. Dlatego od pewnego czasu zanim kupię kolejną zabawkę mojemu dziecku zastanawiam się trzy razy czy powinnam. Sami wiecie, że łatwiej jest wydać niż zarobić.

Według nas najlepsze zabawki to te, dzięki którym popołudnia spędzamy kreatywnie malując, lepiąc kwiaty z plasteliny i wycinając serca z bibuły. Lubimy też czytać, głównie Brzechwę no i oczywiście grać na gitarze, pianinku i flecie, co mogliście już zobaczyć na niektórych naszych filmikach. Może kilka lat spędzonych na nauce śpiewania zaraz mi się do czegoś przyda :).

A teraz pytanie do Was. Jak Wy walczycie z jesienną nudą?

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)