Dywan do pokoju chłopca

9
3.4 (68.57%) 14 votes

Pisałam ostatnio o propozycjach plakatów do pokojów dziecięcych. Dzisiaj będzie o dywanach, banał prawda? Otóż nie, wybór dywanu do pokoju chłopca to naprawdę ciężka sprawa. Dywan musi pasować do całego wnętrza oraz do wymiarów pokoju. W naszym przypadku wiele opcji musieliśmy odrzucić już na samym początku, ponieważ pokój Olka to najmniejsze pomieszczenie w naszym mieszkaniu.

Dla mnie dywan w pokoju dziecka to niestety element obowiązkowy, ponieważ sprawia, że wnętrze wydaje się cieplejsze, bardziej kolorowe a upadki dziecka są mniej bolesne.

Najbardziej popularnym typem dywanów do pokoi chłopięcych jest tzw. ulica. Ich wadą niestety jest zbyt krótkie włosie, przez co są mało przyjemne dla dziecka i mogą powodować obtarcia podczas zabawy. Allegro czy Ikea to najlepsze źródła poszukiwań tego rodzaju dywanu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. My też ulegliśmy ulicznej modzie dywanowej, ponieważ w pokoju Olka dominuje kult samochodzikowy. Szukamy obecnie czegoś innego, mam swój typ, ale ciężko go znaleźć. Ach gdyby można tak było poszerzyć nieco pokój Olka, problem by się rozwiązał…

Jedyny model dywanu, jakiego nie zniosłabym w pokoju dziecka to postacie z bajek, pasujące idealnie do łóżka w kształcie formuły jeden. Są dla mnie zbyt pstrokate i ciężko je dopasować do czegokolwiek.

Moim typem jest zdecydowanie ten minimalistyczny, czerń i biel, które pasują do całej gamy kolorów. Mam wrażenie, że to co skromne nigdy się nie nudzi….

dywan3

1 ==> HABA

dywan1

1 ==> Nattiot; 2 ==>Nattiot

dywan5

1 ==> Lorena Canals;  2 ==> Lorena Canals;

dywan2

1 ==>Lorena Canals; 2 ==> Lorena Canals

dywan4

1 ==>IKEA;  2 ==> KOMFORT

dywan 6

1 ==> IKEA; 2==> KOMFORT; 3 ==> HOUSE DECOR

Inspiracje z Pinterest

e8633e3f6aab4e8078fb8beb1b1b5e3a 66b72489ecf0233633136cd7a9871444

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)