6 typów ojców

28
Showing 1 of 1
Rate this post

Zawsze zastanawiał mnie fenomen weekendów spędzonych w galeriach handlowych, którym mówiłam zdecydowanie nie…”Nie” dla ciągania dziecka od sklepu do sklepu, „nie” dla sobotniego Macdonalda i ogólne „nie” dla całego dnia spędzonego w zamkniętych murach.

Wczoraj wzięłam młodego na salkę zabaw na moje nieszczęście w galerii handlowej. I co się okazało? Ze cała salka to skupisko dzieci i ich tatusiów. Na 30 dorosłe osoby była jedna mama na oko w ósmym miesiącu ciąży. I wiecie co? Fajnie było ich poobserwować. Popatrzyłam na nich trochę jak na zesłańców…Żona kupuje torebkę a tatuś pilnuje dziecka. W zasadzie poprawnie, każdy na tym korzysta. Żona zadowolona, dziecko jeszcze bardziej, a mąż najbardziej….No, ale wracając do konkretów, podzieliłam tatusiów na 6 typów:

  1. Tatuś biznesmen – elegancki typ w koszuli Ralpha Laurena, z wystylizowaną fryzurą, który wykorzystuje czas zabawy dziecka na załatwienie służbowych spraw. Najpierw dzwoni do Pana X, żeby potwierdzić spotkanie, potem do swojej asystentki z prośbą o rezerwację lotu, kątem oka sprawdzając, czy jego latorośli nic się nie stało.
  2. Tatuś wygodny – starte dżinsy i bluza to jego strój na co dzień i od święta. Korzysta z błogiego masażu, jaki serwuje mu skórzany fotel w rogu salki. Wrzuca piątaka za piątakiem, bo chce wymasować swoje sztywne mięśnie na zapas, jednocześnie wydając polecenia swojemu dziecku.
  3. Tatuś uzależniony od Social Mediów – tak, mowa o tatusiu, a nie o mamusi. To zazwyczaj kobietom zarzuca się uzależnienie od fejsa, czy instagrama, ale okazuje się, że tą cechę można przypisać również wielu mężczyznom.
  4. Tatuś sportowiecsport to jego hobby, w szczególności ten oglądany na małym ekranie. Jest na bieżąco ze wszystkimi wynikami meczyków i w głębi duszy marzy o tym, żeby jego syn był kiedyś tak dobry jak Ronaldo.
  5. Tatuś odkrywca – szalony, energiczny, uczestniczący w zabawie dziecka. Zaliczy nawet najwyższy level labiryntu, poskacze na tarmpolinie a na koniec zjedzie z najmniejszej zjeżdżalni, na jakiej był w życiu.
  6. Tatuś obserwator – pilnuje każdy krok swojej pociechy, wodzi wzrokiem, ciągle powtarzając „uważaj”, „nie rób tego”, „nie idź tam”….Tatusiu moja rada dla Ciebie – wyluzuj…

A Twoje dziecko jakiego typu ma tatusia?

 Źródło zdjęcia: Pinterest

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)