Nie przekupisz mnie goździkiem mężu Ty jeden!

7

Czerwona róża czy bukiet tulipanów?  Niedawno walentynki, a jutro dzień kobiet. No tak…  pamiętaj, aby dzień święty święcić. Tylko czy mężczyźni naprawdę myślą, że zadowolą nas w jeden dzień? Przecież jesteśmy kobietami przez cały rok, a nie tylko 8 marca!

Tego dnia niejeden pan pobiegnie do butki z kwiatami przy Hali Mirowskiej w Warszawie i będzie zastanawiał się jaką kompozycją uszczęśliwić swoją wybrankę. Kiedyś usłyszałam jak dwóch dżentelmenów przechwalało się wielkością bukietu, zapewniając się wzajemnie, że raz w roku można sobie pozwolić na jego kupno. Serio? Chciało by się rzucić ”o ja pierdzielę nie wierzę, że to słyszę”. Przypomnieliście sobie, że jesteśmy ważne i wyjątkowe, bo media trąbią, że dzisiaj Dzień Kobiet? Sądzicie, że niby jesteśmy niezastąpione…? To wyznanie (a wraz z nim wielki bukiet) wspaniale odnalazłoby się w zaciszu mojej dupy.

Czy mężczyźni naprawdę sądzą, że mogą kupić raz w roku bukiet i sprawa jest załatwiona, bo przecież nas docenili?

Kupowanie kwiatka z okazji Dnia Kobiet czy urodzin nie załatwia sprawy.  Partner powinien pomagać nam na co dzień, brać udział w naszym wspólnym życiu. Musi wiedzieć (a nie domyślać się) z jakimi przeciwnościami walczymy każdego dnia, co sprawia nam trudność, w czym może nam pomóc. Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Ok, pomnik wystawię Ci później, a teraz zapraszam do współpracy.

Kochany Mężu, Narzeczony, Chłopaku, zapraszam Cię do naszego domu w godzinach porannych, kiedy jest w nim syf. Zapraszam Cię, żebyś zobaczył, że jestem kucharką, sprzątaczką, praczką. Nie mam czasu na oglądanie TV i ploty z psiapsiółami. Może chcesz zobaczyć nasze zasikane dziecko, którego nie zdążyłam przebrać, bo akurat przypalała się zupa? Nie martw się, jeszcze zostało mi trochę Super Mocy na jutro, więc nie umrzesz z głodu.

Mężczyźni często widzą efekt końcowy: czyste dziecko, ugotowany obiad i porządek w Waszym gniazdku. Uświadamiajmy ich jakie są realia. Ten idealny obraz nie pojawił się za sprawą Magicznej Różdżki, tylko dzięki Twojej pracy, która jest tak samo ważna jak i jego.

Co to za docenianie swojej kobiety, jeśli facet kupi nam kwiatka z okazji Walentynek czy Dnia Kobiet? Pamiętajmy, że rodzina to zdrowe relacje nie tylko pomiędzy rodzicami i dziećmi. To również dobre relacje między małżonkami, które wyczuwają także nasze pociechy. To małżonkowie są filarem rodziny! Dlatego najpierw zadbajmy o bliskość z mężem, a dopiero później o relacje z dziećmi. Razem tworzymy tę rodzinę. Ty i On. Jeśli pokazujesz mu na każdym kroku, że jest dla Ciebie ważny: gotujesz, prasujesz, sprzątasz, kupujesz nowe rzeczy, to masz prawo wymagać tego samego. Partner to osoba, którą traktujemy jak równą sobie.

Obowiązkiem każdego faceta jest dbanie o rodzinę, bo to on jest w końcu jej głową. Nie każda z nas chce mieć jaja między nogami i brać na siebie cały szereg domowych obowiązków. W rezultacie my kobiety chcemy być tulone, przytulane i wyręczane. Może czasami ciężko nam się do tego przyznać, ale tak jest. Nie lubimy przyznawać się do słabości, chcemy zgrywać silne i zorganizowane, jednak pamiętajmy, żeby szanować siebie i wymagać współpracy w rodzinie. Nie czekajmy aż on się domyśli. Zakomunikujmy, że trzeba zrobić zakupy, wynieść śmieci i obrać ziemniaki.

Kobieta, żeby była szczęśliwa musi być doceniana i kochana przez swojego partnera. Zaciskamy zęby, bo przecież chcemy być idealne. Wszędzie hashtagi: #beauty, #perfectmum, #idealface. Moda na bycie perfekcyjną jest ogłupiająca. Tymczasem ja chcę być doceniana codziennie. Nie chcę udawać, że jestem doskonała. Chcę, żeby mój mąż powiedział, że kocha mnie za moją beznadziejność. Żebym dostała kwiatka za to, że ugotowałam mu jego ulubioną lasagne, za uwalone kaszką dresy, w których mam fajny tyłek, za to, że nauczyłam nasze dziecko wierszyka do przedszkola… Chcę słyszeć, że taką naturalną kocha mnie najbardziej.

I tego życzę każdej z nas, nie tylko z okazji Dnia Kobiet 🙂

============================

Jeżeli spodobał Ci się ten post, udostępnij go w swoich kanałach social media. Wystarczy, że klikniesz któryś w poniższych ikonek ↓↓↓

=============================

Jeśli chcesz być z nami w ciągłym kontakcie, zachęcam do:

→ Polub nasz profil na Facebooku lub profil na Bloglovin. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami na blogu.

→ Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tu sporo zdjęć z codziennego życia, których zazwyczaj nie publikuję na blogu

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

7 komentarzy

  1. Super dzieciaczki on

    Mój wcale mi nie kupuje, za to lepi pierogi i piecze babeczki i chyba to wolę 🙂

  2. Kwiatek raz w roku to rzeczywiście mało ale są takie święta jak rocznica, urodziny, walentynki 🙂 Więc może tych kwiatków trochę więcej by się nazbierało 🙂

  3. Bardzo fajny tekst 🙂 Mój facet to kwiatolub, więc nie mam problemu z otrzymywaniem od niego kwiatów. Nie da się jednak ukryć, że doceniana pragnie być każda z nas 🙂 A pewnie i każdy facet chciałby, żeby jego kobieta go doceniała 🙂

  4. U nas nigdy nie było zwyczaju jakoś szczególnie świętować walentynek czy dnia kobiet, bo kochamy i doceniamy się codziennie. Mój narzeczony mnie zawsze wspiera a na dzień kobiet i tak dostałam rafaello 😉 aż mi się miło zrobiło

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.