Jakie książki dla dzieci polecam, czyli co obecnie czytam swoim dzieciom cz. 1

0

Książki to towarzysze naszej codzienności, dlatego chciałam podzielić się z Wami tym, co obecnie czytamy. Moi chłopcy ze względu na sporą różnicę wieku mają różne zainteresowania. Stefan jest na etapie kotków i piesków, natomiast Olek chce czytać już nieco „mądrzejsze” książki. Sa jednak pewne tytuły, których obaj słuchają uważnie. Przedstawiam Wam zatem nowości z naszej biblioteczki od Wydawnictwa Wilga (KLIK).

To jakie książki dla dzieci polecam?

SERIA MALUCH POZNAJE ŚWIAT

Seria Maluch Poznaje Świat to książeczki dla maluchów, które stawiają swoje pierwsze kroki na świecie. Ich główny bohater Niedźwiadek Uszko przeżywa ciekawe i zabawne przygody, z których możemy wysnuć morał. Bohater Uszko żegna nocnik, uczy się dzielenia zabawkami i uczy nowych rzeczy. Książki mają naprawdę piękne rysunki, zachęcające dziecko do współpracy. Tekst nie za długi, ale też nie za krótki, idealny dla dwu i trzylatka. Stefan odrazu polubił się z tymi trzema kolorowymi książkami i to z nich dowiedział się czym jest nocnik 😉 .

jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci

Polecam Wam też książeczki zatytułowane najcześciej wymawianymi przez dzieci wyrazami: „Dlaczego”, „Już”, „Nie” i „Więcej” (KLIK). Głównym bohaterem książeczek jest mały Adaś, który nie potrafi cierpliwie czekać i chce wszystko zrobić za jednym razem. Adaś jest również bardzo ciekawy, chce wszystko wiedzieć. Gdyby tylko sposób, w jaki odkrywa prawdę nie był tak chaotyczny. Nie wiem czy wiecie, ale Adaś dopóki nie nauczył się mówić NIE był uroczym dzieckiem- dokładnie jak mój Stefcio 😉 . Polecam te zabawne książeczki.

jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci

SERIA RUCHOME ELEMENTY

To bardziej książki do zabawy niż czytania, dlatego będą odpowiednie już dla roczniaków. Każda książka opowiada krótką historię jednego uroczego zwierzaka – pieska, żabki, myszki i króliczka. Czytaną historię można urozmaicać ruchomymi elementami zamieszczonymi w książce, Stefcio ma frajdę otwierając kolejno nowe karty. Ciepłe ilustracje i sympatyczny tekst przeniosą dziecko do pięknego świata bajek.R

jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci

SERIA BŁYSZCZĄCE KSIĄŻECZKI

Co prawda książeczki przeznaczone są dla dzieci od 0 do 2 lat, ale mój Stefan jest tak zafiksowany na punkcie zwierząt, że oszalał na punkcie tej serii. Do tego kontrastowe obrazki, które przykuwają uwagę malucha i wzbudzają ciekawość. Seria składa się z 4 książeczki – Błyszczący piesek, Błyszcząca pszczółka, Błyszczący motylek, Błyszcząca żabka.

jakie książki dla dzieci

KUPA W ZOO

Jak tylko zobaczyłam ten tytuł mocno się zdziwiłam, bo kto mądry pisze książki dla dzieci o kupie. Mój mąż zdziwił się tak samo widząc ten tytuł 😉 Głównym bohaterem historii jest Stach, który samotnie prowadzi Zoo. W Zoo cały czas przybywa za dużo kupy i biedy Stach nie może sobie z nią poradzić. Pewnego dnia w ogrodzie pojawia się tajemnicza świecąca kupa! Czy pochodzi z kosmosu? Jak myślicie, kogo zainteresowała taka kupa? Jeżeli mylicie, że nikogo, to się bardzo mylicie. Przeczytajcie tę zabawną historię, moich chłopakom bardzo się spodobała.

jakie książki dla dzieci
jakie książki dla dzieci

MOGĘ BYĆ W WASZEJ PACZCE?

Bardzo pouczająca książka, myślę że obowiązkowa do przeczytania. Czego uczy? Szacunku i tolerancji. Kaczorek chciałby dołączyć do różnych paczek, ale w żadnej go nie chcieli ponieważ nie potrafił ryczeć jak lwy, trąbić jak słonie czy…..jak. Potrafił tylko kwakać. Pewnego dnia postanowił założyć własną paczkę, do której przyjmował wszystkich bez względu na ich umiejętności. Paczki lwów czy słoni były małoliczne, natomiast paczka Kaczora miała wielu członków.

jakie książki dla dzieci

Po więcej fajnych pozycji książkowych dla dzieci zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Wilga, obecnie mają tam wiele promocji. A Wy co teraz czytacie swoim dzieciom?

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.