Książki o Świętach dla dzieci – nasza biblioteczka

3

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas wypełniony ciepłem i magią. Gdyby ktoś zapytał mnie za co lubię Święta Bożego Narodzenia, to jednoznacznie nie potrafiłabym odpowiedzieć na to pytanie. A może za książki o Świętach dla dzieci?

Kocham Boże Narodzenie za pierniczki, zapach choinki, ciepło, które łączy ludzi i rodzinę. A najważniejsze, za wspólnie spędzony czas. To piękne, gdy rożne pokolenia spotykają się przy jednym stole wigilijnym życząc sobie wszystkiego co najlepsze. W Święta dużo czytamy i na ten czas wybieramy książki adekwatne do pory roku. Jest w nich dużo magii, dobra i kolorów. W te Święta na naszej półce wyjątkowe miejsce znalazły poniższe pozycje:

1. „Pierwsza Gwiazdka” – książki o Świętach dla dzieci

Czyli kolejna książeczka z serii Krok po Kroku, o której pisałam Wam TUTAJ. Piękne ilustracje i prosty tekst dopasowany dla dzieci od roku. To opowieść o świątecznych przygotowaniach do rodzinnych Świąt , o ubieraniu choinki, pieczeniu pierniczków, wyczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę, potrawach wigilijnych i o wizycie Mikołaja. Mój Stefan uwielbia książeczki z tej serii, dlatego polecamy je każdemu. Do kupienia TUTAJ.

Książki o Świętach dla dzieci

2. „Pierwsze Święta Reniferka” – książki o Świętach dla dzieci

To książeczka rozkładanka, o których jako mała dziewczynka marzyłam. W latach 80 to był hit, książeczka inna niż wszystkie. Pierwsze Święta Reniferka to rozkładanka, opowieść o Mikołaju i jego pomocnikach, między innymi o reniferku, dzięki któremu mała dziewczynka dostała upragniony prezent. Do kupienia TUTAJ.

książki o Świętach dla dzieci 

książki o Świętach dla dzieci 

książki o Świętach dla dzieci 

3. „Ojciec Gwiazdka i Ja” – książki o Świętach dla dzieci

To propozycja dla starszych dzieci. Jest ona kontynuacją powieści „Chłopca zwanego Gwiazdką” oraz „Dziewczynki, która uratowała Gwiazdkę”. Opowiada o Amelii i jej dorastaniu w Elfim Jarze, którego mieszkańcy są inni od niej samej. Jej przybranymi rodzicami są nowożeńcy Ojciec Gwiazdka i Mary. W Elfim Jarze świąteczny klimat utrzymuje się przez cały rok.  Szkoła nawet w lipcu wymaga śpiewania świątecznych piosenek. Przychodzi moment, w którym Amelia i jej rodzina muszą uratować Święta Bożego Narodzenia zagrożone atakiem zazdrosnego króliczka wielkanocnego i jego wojska. Myślicie, że się uda??? Książka jest pełna świątecznego uroku, dlatego idealnie pasuje mi na nadchodzące dni.

książki o Świętach dla dzieci

4. „Opowieść Wigilijna” – książki o Świętach dla dzieci

Tej książki przedstawiać chyba nie muszę? To kolejna propozycja dla starszych dzieci, bez której nie wyobrażam sobie Świąt. Czytała mi ją moja mama, teraz ja czytam ją swoim dzieciom…W tym roku robimy drugie podejście…W ubiegłym nie dobrnęliśmy z Olkiem do końca, bo zabrakło nam zimowych dni i postanowiliśmy przejść na coś bardziej wiosennego. Do kupienia TUTAJ.

książki o Świętach dla dzieci

 

5. „Zimowe Labirynty” – książki o Świętach dla dzieci

To książka dla bystrzaków.  Zbiór labiryntów w zimowej scenerii, starszaki uwielbiają takie łamigłówki. Twoje dziecko pomoże elfom zapakować świąteczne prezenty, nakarmi renifery Mikołaja, odwiedzi lodowy pałac oraz wybierze się do wesołego miasteczka. Do kupienia TUTAJ.

książki o Świętach dla dzieciksiążki o Świętach dla dzieci

książki o Świętach dla dzieci

 

Wszystkie książki dostaniecie też stacjonarnie w księgarniach. Ciekawa jestem, co Wy czytacie w te Święta.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

3 komentarze

  1. Marta Lewandowska-Sobolewska on

    Chyba najbardziej przypadł mi do gustu „Ojciec Gwiazdka i ja”, a serię krok po kroku też znam i bardzo lubiię 🙂

  2. Marlena Hryciuk on

    Jakie wspaniałe propozycje książkowe na święta! Tych nie znam, ale w swojej biblioteczce mamy kilka fajnych tytułów a na oku mam jeszcze kilka i mam nadzieję że je kupię pod choinkę dla synka 😁

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.