Dzień Dziecka w Warszawie – najlepsze atrakcje tego dnia

0

Dzień Dziecka w Warszawie – spisałam dla Was najlepsze imprezy tego dnia. Jeśli szukacie pomysłu gdzie się udać, co zrobić z dziećmi, albo gdzie zjeść to zapraszam do artykułu. I wszystkiego najlepszego dla Waszych dzieci <3

1. Dzień Dziecka w warszawskim ZOO

W Dzień Dziecka, od 10:00 ekipa Radia ZET będzie czekała w Warszawskim ZOO. Więcej TUTAJ.

W niedzielę, 2 czerwca 2019 roku, od 11:00 do 17:00 warszawskie ZOO zmieni się na prawdziwy raj dla dzieci. W harmonogramie imprezy pojawią się przedstawienia teatralne, występy, pokazy tańca i magii, zachwycające konkursy z nagrodami, dzięki temu na pewno wraz z dzieckiem znajdziesz coś dla siebie!

Swoje umiejętności  wokalne zaprezentuje piosenkarka Majka Jeżowska. 

2. Dzień Dziecka 2019 w Maciusiowym Królestwie

Muzeum POLIN zaprasza dzieci i ich rodziców na niezwykły, bajkowy piknik rodzinny, który w tym roku towarzyszy wystawie „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Pisałam Wam o niej TUTAJ. Na dzieci czeka wiele wyzwań, między innymi rozwiązywanie zagadek na wystawie, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie. Nie zabraknie też smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek. Na zakończenie dnia odbędzie się premiera utworu na orkiestrę i chór dziecięcy inspirowanego książką „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (Jerz Igor, trio jazzowe Marcina Maseckiego i in.) a słowa Grzegorz Uzdański, wykonawcami będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie (KLIK).

Kiedy? 2 czerwca od godziny 11:00, wstęp wolny. Na koncert obowiązują bilety wstępu. Link do wydarzenia TUTAJ.

3. Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich

 1 czerwca można bezpłatne zwiedzić letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Wolny wstęp obowiązuje do wszystkich obiektów Muzeum oraz na wystawy stałe i czasowe. Darmowe zwiedzanie Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego, Podchorążówki oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa odbędzie się w godz. 10.00-18.00, z wyjątkiem Starej Oranżerii otwartej w godz. 10.00-11.00 i 14.00-18.00. Bezpłatne wejściówki do poszczególnych obiektów otrzymać można w muzealnych kasach. Link do wydarzenia TUTAJ.

4. Dzień Dziecka w Hulakula

Na dzieci będą czekać warsztaty kreatywne, kuchnia molekularna z Bartkiem Bez Przepisu, strefa zabaw Klocki Blocki, strefa kreatywna z Play-Doh, spotkanie z bajkowymi postaciami i dużo, dużo więcej. Dodatkowo koncert zespołu My3 – Natki, Julki i Gefi.

Nie zabraknie także gier i zabaw z animatorkami, malowania buziek oraz wielu innych aktywności od partnerów Dnia Dziecka!

Więcej informacji i link do wydarzenia TUTAJ.

5. Dzień Dziecka w Kinie Iluzjon

Rano zaprezentowane zostaną kultowe bajki legendarnej łódzkiej wytwórni filmowej „Se-Ma-For”. „Przygody kota Filemona” czy „Zaczarowany ołówek” to niezwykła okazja dla rodziców do powspominania swojego dziecinstwa. W południe odbęda się zabawne animacje Nicka Parka, czyli przygody Wallace’a i jego nieustraszonego psa Gromita. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz „Brzdąca”, wzruszającego i niezwykle zabawnego pełnometrażowego filmu Charlesa Chaplina, z muzyką na żywo w wykonaniu Michała Załęskiego. Link do wydarzenia TUTAJ. 1 czerwca od godziny 11:00.

6. Dzień Dziecka w Muzeum Polskiej Wódki

Dzień Dziecka w Muzeum Polskiej Wódki odbędzie się we współpracy z Pijalnią Czekolady E.Wedel. Atrakcja skierowana do dzieci powyżej 7. roku życia, którę będą mogły wziąć udział w warsztatach dekorowania torcików Wedlowskich. Efektem końcowym warsztatów będzie własnoręcznie udekorowany torcik. Rodzice w godzinach: 12:20, 15:20 i 18:20 będą mogli zwiedzić Muzeum w specjalnych turach skróconego zwiedzania bez degustacji w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Link do wydarzenia TUTAJ.

7. Dzień Dziecka w Kinie Muranów

Kino Muranów zaprasza na pokazy poranne oraz popołudniowe w dniach od 31 maja do 2 czerwca.

1 czerwca mały-wielki maraton filmowy z Basią: (cena za bilet na oba filmy: 28 zł dla wszystkich. Na pojedynczy seans – 16 zł). Link do wpisu TUTAJ.

8. Księżyc w prezencie – Dzień dziecka w Koperniku

Gwiazdka z nieba to idealny prezent na Dzień Dziecka? W tym roku idziemy o krok dalej. Wspólnie z BBC Earth podarujemy wszystkim małym i dużym dzieciom…. Księżyc! 

Na scenie przed planetarium można będzie oglądać instalację artystyczną autorstwa Luke’a Jerrama „Museum of the Moon”. To unoszący się w powietrzu siedmiometrowy Księżyc, rozświetlający nocne niebo. Jego powierzchnia została odwzorowana na podstawie szczegółowego zdjęcia NASA w przybliżonej skali 1: 500 000. Każdy centymetr sfery to 5 km powierzchni prawdziwego Srebrnego Globu! Przyjdź, zachwyć się, zrób zdjęcie z Księżycem w tle. Instalacja dostępna będzie przez 3 dni – od  wieczora 30 maja do 2 czerwca. To jednak tylko przedsmak księżycowych atrakcji, które czekają na ciebie tego lata. Przygotuj się na więcej w lipcu, kiedy to będziemy świętować 50. rocznicę lądowania misji Apollo 11.
Więcej informacji: www.kopernik.org.pl/apollo11

9. Holi Party Mokotów – Dzień Dziecka w OSiR Mokotów

Kiedy? 2 czerwca od godziny 13:00. Miejsce: Moktów, OSiR Mokotów, Niegocińska 2A.

Holi Party to popularna na całym świecie impreza, na którą przychodzą całe rodziny i wspaniale się bawią sypiąc się kolorowym proszkiem. Link do wydarzenia TUTAJ.

10. Dzień dziecka na basenie Warszawianka

2 czerwca w godzinach 11:00- 15:00  obędzie się impreza dla dzieci na basenie Wodny Park Warszawianka przy ul. Merliniego 4.

Na dzieci będzie czekać wiele atrakcji:

  • wodny tor przeszkód
  • dmuchane zabawki w wodzie
  • fotobudkę
  • konkursy z nagrodami
  • wyścigi kajaków
  • oprawę muzyczną DJ
  • lody dla dzieci
  • kręgle -50%
  • balony i słodycze
  • Aqua Zumbę

Dzieci do lat 16 wchodzą bezpłatnie. Link do wydarzenia TUTAJ.

11. Dzień Dziecka z Lego Przygoda w Galerii Mokotów

1-2 czerwca 2019. Jak wygląda „Dama z łasiczką” Leonardo da Vinci czy „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha zbudowane z legendarnych klocków? O tym będzie można przekonać się w strefie tworzenia obrazów. Tu też każde dziecko i dorosły będą mogli sami wczuć się w rolę artysty i pod okiem animatorów wziąć udział w układaniu z klocków LEGO arcydzieł takich jak „Babie lato”, „Stworzenie Adama” czy „Dziewczyna z perłą”.

W strefie „Akademia sztuki” dzieci i dorośli będą mogli rozwinąć swoje kreatywne zdolności. Poprzez zagadki i zadania najmłodsi zgłębią tajniki zawodu konserwatora zabytków. Czy można rozpoznać przedmiot za pomocą dotyku? Tego będzie można dowiedzieć się dzięki projektowi „Sztuka Empiryczna”. Na uczestników będą czekały różne zadania, jak rozpoznania autora dzieła lub… odegranie scenki z obrazu. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu stworzą również własną sztukę na zasadzie hyde parku plastycznego – każde dziecko dołoży swój klocek do układanki, która pod koniec dnia stworzy niepowtarzalny obraz. Link do wydarzenia TUTAJ.

12. Dzień Dziecka w Arkadach Kubickiego

Family Fest to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i rodziców.

1 czerwca dzieci spotkają Elsę z „Krainy lodu” i Bellę z „Pięknej i Bestii” i razem z nimi zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z ulubionych bajek. Po koncercie odbędą się wspólne zabawy i quizy oraz niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie zdjęcia z księżniczką.

2 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się koncert Fasolek!

W czasie pikniku będzie można również obejrzeć spektakle Teatru Roma, Teatru Guliwer oraz spektakl „Sklep z zabawkami” w wykonaniu nowatorskiego teatru lalek Scena Elfów, po którym będzie można kupić marionetki. Podczas wydarzenia odbędą się też warsztaty z kreatywnego budowania klocków LEGO® zorganizowanych przez centrum EDUKIDO, z Klockownią będzie można budować klockami „Cegłami”, a dla tych, którzy lubią się wyszaleć czekać będą dmuchańce i suchy basen. Link do wydarzenia TUTAJ.

13. Dzień Dziecka na Legii

W dniach 1-2 czerwca (w godz. 08:30-18:00) na Stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się największa impreza dla dzieci w stolicy. Wspólne świętowanie rozpoczniemy 1 czerwca od godzin porannych. Święto Łazienkowskiej to wielki, rodzinny piknik, organizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii oraz Fundację Legia Soccer Schools. Źródło TUTAJ.

14. Dzień Dziecka w Zamku Ujazdowskim

Dotknij sztuki –wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, która rozpoczyna się 1 czerwca. Do dzieł sztuki można wejść, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki albo zwyczajnie przesunąć je w  inne miejsce.  Ta nietypowa wystawa to okazja do wspólnego odkrywania sztuki. Obala stereotyp, że sztuka współczesna jest nieprzystępna, a wizyta w galerii ją prezentującej to zwykle coś nudnego i niezrozumiałego. Jej przestrzeń wypełniają kolory, dźwięki, faktury i zapachy. Wystawę można oglądać do 12.10.2019. Link do wydarzenia TUTAJ.

15. Dzień Dziecka w warszawskich restauracjach

1 czerwca jedząc w warszawskich restauracjach będzie można zjeść i przy okazji wspomóc potrzebujące pociechy z domów dziecka. Tego dnia część dochodów z każdego twojego zamówienia restauratorzy przekazują na kształcenie kulinarne dzieci z domów dziecka realizowane przez fundację Samodzielność od Kuchni. W Warszawie to Nabo, Enoteka, Kuchnia Otwarta, Rico, Kubek w Kubek Bistro i Kubek w Kubek Cafe, Latem, Restauracja Romantyczna, Bibenda i Eden Bistro, Bily Konicek, Butchery and Wine, Rozbrat 20, Kieliszki na Hożej i Kieliszki na Próżnej, Brasserie Warszawska, Plan B, Bistro Olkuska (KLIK). Źródło i więcej informacji TUTAJ.

16. Tyczki i tabliczki na DZIEŃ DZIECKA w Służewieckim Domu Kultury

Z okazji Dnia Dziecka Służewiecki Dom Kultury zaprasza rodziców z dziećmi do wspólnej pracy w ogrodzie. Będzie kolorowanie tyczek do fasoli oraz tabliczek do roślin. Twórcza zabawa gwarantowana! Link do wydarzenia TUTAJ.

17. Wielki Dzień Dziecka w Royal Wilanów

1 czerwca, w godz. 11:00–16:00 odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka. W tym czasie będzie można posłuchać i obejrzeć dzieci uczestniczące w zajęciach oraz posłuchać Wilanowskiej Orkiestry Dętej. Zaprezentowane zostaną także sztuczki magiczne w wykonaniu magika Arkadiusza Cywińskiego. Odbędzie się również spektakl dla dzieci pt. „Na ulicy Dobrej Wróżki”.

Dzień Dziecka w Warszawie zapowiada się naprawdę fajnie.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.