Czy macierzyństwo jest do dupy?

22
Showing 1 of 1
Rate this post

To, że po urodzeniu dziecka świat wywraca się do góry nogami wie każda z Was.. Spada na nas ogrom obowiązków których nigdy w życiu nie doświadczyłyśmy…Wszystko jest takie new i fresh.

I kiedy Ty zmieniasz pieluszki, organizujesz kąpiułki, smarowanko, karmionko, usypianko, Twoja bezdzietna znajoma właśnie sączy entego drinka w najlepszej knajpie w mieście. A kiedy dzwoni do Ciebie i pyta, czy do niej dołączysz Ty grzecznie odmawiasz i w głębi serca zastanawiasz się po co Ci to wszystko. Po co Ci te stosy brudnych pieluch, niekończącego się prania i prasowania, te nieprzespane noce i kiszenie się wieczorami w domu. Przecież teraz mogłabyś raczyć się przepyszną Long Island Iced Tea w tle reflektorów albo bawić się na urodzinach kumpla ze studiów. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jakie plusy przynosi macierzyństwo? Całe multum i nawet wizja co sobotnich imprez nie jest w stanie zmienić moich słów…Najpierw przeczytaj, a potem dopisz coś do mojej listy.

  1. Macierzyństwo daje niesamowitą energię – czasami masz jej, aż nadto. I wtedy zastanawiasz się, jakie moce sprawiły, że zamiast zasypiać na siedząco, Ty układasz te same puzzle już piaty raz.
  2. Macierzyństwo uczy odpowiedzialności – jesteś odpowiedzialna za dziecko, zanim coś zrobisz, myślisz, czy to w ogóle jest zgodne z kodeksem etyki macierzyńskiej. Dwudniowe imprezki odeszły do lamusa.
  3. Macierzyństwo dba o to, abyś nie zaznała nudy…Zawsze znajdzie się coś do roboty, jak nie zabawa, to przecież w domu jest tyle do zrobienia.
  4. Macierzyństwo dostarcza tematów do rozmowy – koniec z krępującymi sytuacjami, w których rozmówcy nie wiedzą jak zagaić rozmowę…Temat dziecko zawsze mile widziane, oczywiście w towarzystwie dzieciatych.
  5. Macierzyństwo odmładza…Słyszałaś już pewnie tysiąc razy, że wyglądasz pięknie, młodo i szczęśliwie przy czym zanim zaszłaś w ciążę, takie zdania w Twoją stronę kierowane były dosyć rzadko.
  6. Macierzyństwo powoduje, że nikt nie zadaje głupich pytań typu „kiedy planujecie dziecko” albo „powinniście pomyśleć już o dziecku, przecież to już najwyższy czas”.
  7. Macierzyństwo uczy dystansu do ludzi i wielu spraw…
  8. Macierzyństwo weryfikuje Twoich znajomych…Ci, dla których życie z dzieckiem to nie ich bajka, postanawiają ją znaleźć gdzieś indziej…
  9. Macierzyństwo zbliża. Sprawia, że rodzina staje się mocniejsza i silniejsza, a babcie zaczynają rywalizować między sobą o miano tej najlepszej:).
  10. Macierzyństwo wprowadza do życia cały mix odczuć, od uśmiechu, przez stres po płacz….

Tymi kilkoma zdaniami kończę swój wywód na temat plusów jakie przynosi macierzyństwo. Chyba dosyć dobrze to opisałam, a jeżeli chcecie coś dodać od siebie, to zapraszam do klikania i komentowania.

OLUŚ:

Spodnie, czapka ==> ZARA;

Kurtka ==>Minoti;

Komin ==> No name

IMG_6541 IMG_6536 IMG_6504 IMG_6489 IMG_6466 IMG_6453 IMG_6427 IMG_6411 IMG_6405 IMG_6404 IMG_6393 IMG_6390 IMG_6389 IMG_6385 IMG_6381 IMG_6375 IMG_6373 IMG_6367 IMG_6365 IMG_6357 IMG_6353 IMG_6350

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)