6 pomysłów na dekoracje sylwestrowe ZERO WASTE

0

Czy Sylwester w domu może być ekscytujący? Dzisiaj pokażę Wam jak bardzo. Kreatywność plus dzieciaki oraz opakowania po mikołajkowych słodkościach to ciekawe połączenie. Wykorzystaliśmy je, aby zrobić dekoracje sylwestrowe ZERO WASTE.  

Swoją drogą papierki po cukierkach na choinkę okazały się świetnym materiałem do zrobienia sylwestrowej serpentyny czy wystrzałowego confetti! Przedstawiam pomysły na efektowne ozdoby sylwestrowe DIY Zero Waste, do których wykorzystałam opakowania po gumach rozpuszczalnych Maoam. Wykorzystajcie nadchodzącą przerwę świąteczną na rodzinne stworzenie sylwestrowych dekoracji. Zapewniam, że poziom trudności dostosowany jest do umiejętności każdego, a radość gwarantowana u wszystkich! ;). 

*Moi chłopcy zrobili poniższe dekoracje sylwestrowe w duchu „Nie wyrzucaj, wykorzystaj!”. I za to należą się im gromkie brawa (koniecznie kliknij tutaj).

1. Sylwestrowa serpentyna 

Kto w dzieciństwie nie dekorował pokoju papierową serpentyną? Sądzę, że niewiele osób podniosłoby palec. W czasach mojego dzieciństwa to był totalny hit, roleczki papieru, które zwisały z żyrandola. Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić serpentynę DYI z papierków po cukierkach. Do tego celu wykorzystałam papierki po gumach rozpuszczalnych Maoam Happy Fruttis (zobacz tutaj) oraz nożyczki i klej. Każdy papierek po cukierku (wzdłuż dłuższego boku) bądź gumie nacinasz co 2 cm po przeciwległych stronach. Nacięte papierki rozciągasz i sklejasz końcami, aby uzyskać dłuższą serpentynę, którą następnie dekorujesz żyrandol.

dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe

2. Kotyliony dla gości 

 Będą fajnym upominkiem dla znajomych Waszych dzieci. Sa świetnym pomysłem na dekoracje sylwestrowe. Do ich wykonania potrzebujecie:

 • 10 pasków w jednym kolorze
 • 10 pasków w drugim kolorze
 • 2 kółka z białej tektury 
 • klej
 • nożyczki

Paski w obu kolorach sklejamy na końcach, aby w środku powstała pętelka. Następnie paski w pierwszym kolorze naklejamy na jedno z kół. Następnie pomiędzy paski w pierwszym kolorze przyklejamy paski drugiego koloru, naprzemiennie. Na koniec przyklejamy drugie kółko. Kotylion gotowy. Możecie na nim ręcznie wpisać 2020. Wierzycie, że za chwilę będzie nowy rok

dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe

3. Konfetti 

Czyli to, co najbardziej kojarzy nam się z sylwestrową zabawą. Do jego wykonania potrzebujesz kilku papierków po cukierkach i nożyczki. Do ich zrobienia użyłam opakowania po gumach rozpuszczalnych Maoam Stripes, ponieważ są metaliczne i dadzą fajniejszy efekt konfetti.  Papierki tniesz na małe kwadraty lub korzystasz z dziurkacza i małe kółeczka wykorzystujesz jako konfetti. Jest to fajna nauka używania nożyczek (w przypadku 2 i 3-latków). Dajcie je dziecku do ręki, niech ją ćwiczy. 

dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe

4. Party Poppers czyli konfetti w cukierku 

Jak zrobić opakowanie na konfetti samemu? Potrzebujecie:

 • rolkę po papierze toaletowym przeciętą na pół, 
 • konfetti, które wykonałeś w punkcie 3 (my zrobiliśmy z papierków po gumach MAOM), 
 • bibułę karbowaną w dowolnym kolorze, 
 • tasiemki z pasmanterii,
 • taśmę klejącą
 • biała kartkę papieru A4
 • nożyczki

Połowę rolki po papierze toaletowym zaklejasz taśmą klejącą na jednym końcu (klejącą częścią za zewnątrz), wsypujesz konfetti i łączysz z drugą połową rolki przygotowaną w ten sam sposób. Scalasz je kawałkiem papieru i owijasz bibułą. Końce związujesz tasiemką jak cukierek. W momencie przekręcania połówek w dwie różne strony konfetti wypada z cukierka. Niby takie proste, a ile frajdy daje dzieciakom. Zróbcie więcej takich cukierków, żeby nie zabrakło w trakcie imprezki. 

dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe

5. Balony wypełnione konfetti 

Ta dekoracja przyniosła mi najwięcej radości! Lubię balony, bo tak mocno kojarzą się z zabawą! Do jej wykonania potrzebujecie:

 • Konfetti wykonane w punkcie 3 
 • Kilka przeźroczystych balonów
 • Kolorowe tasiemki 

Balon nadmuchajcie do połowy jego objętości, wsypcie do jego środka przygotowane wcześniej konfetti i nadmuchajcie balon do końca. Ogonek zawiążcie w pętelkę i przywiążcie balon kolorową tasiemką. 

dekoracje sylwestrowe
dekoracje sylwestrowe

6. Pomponiki do drinków

Pomponiki ożywią każdą sylwestrową szklankę i zastąpią kupne parasolki. Do tego są banalnie proste do wykonania, do którego potrzebujecie:

 1. Papierki po cukierkach w różnych kolorach 
 2. Patyczki do szaszłyków
 3. Nożyczki
 4. Taśma klejąca

Papierek po cukierku składacie na pół, wzdłuż dłuższego boku. Rozcinacie ich brzegi na cienkie paseczki zostawiając po 1 cm od środka. Rozcięty papierek składacie na pół i środek skręcacie. Żeby pompon wyszedł nam grubszy, do wykonania 1 pompona użyłam dwóch papierków. Pomponiki możecie przykleić do patyczka taśmą klejącą. 

Jak widzicie ZERO WASTE to nic trudnego. Zanim więc wyrzucicie kolejne opakowanie po świątecznych słodkościach pomyślcie w jaki sposób moglibyście je wykorzystać. Zachęcam Was do wspólnie spędzonego czasu z dziećmi robiąc dekoracje sylwestrowe. 

*Wpis powstał we współpracy z marką Maoam

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.