Typologia Matek Irytujących. Jesteś na tej liście?

0

Dzisiaj tekst z przymrużeniem oka. Być może każda z nas jest w pewnym stopniu taką matką, jak te opisane poniżej. Uwaga! Duża dawka humoru i… stereotypów. 😉 Typologia Matek już dzisiaj!

Matka Typowa Dżesika (Typologia Matek 1)

Każda z nas poznała taką. W internecie od razu można ją wyłapać. Zresztą ten fakt nie dziwi, bo internet jest jej naturalnym środowiskiem do życia. To najczęściej absolwentka Wyższej Szkoły Robienia Hałasu tudzież Podyplomowej Szkoły Lansu i Bansu. Nie ma stałego zatrudnienia, bo przecież ,,Szlachta nie pracuje”(klik). Osoba, która w jednym zdaniu potrafi zrobić 12 błędów ortograficznych, a każde zdanie kończy dumnym ,,I chuj”. Słaba płeć? A skąd! Za biedronkowego słodziaka wydrapałaby Ci oczy. Od takiej trzeba wiać z daleka, bo przecież jej wszystko się należy.

Matka Niewolnica zwana Matką Naburmuszoną (Typologia Matek 2)

Zawsze narzeka na swój los. Zawsze ma najgorzej. Zawsze jest najbardziej zmęczona, niewyspana i ma najbardziej wymagające dzieci. Patrząc na nią od razu doceniasz swoje pociechy. Myślisz sobie, że w porównaniu z jej dzieciakami, Tobie trafiły się prawdziwe skarby. Musi być zawsze w centrum uwagi. Gdy taką spotkasz na swojej drodze możesz być pewna, że zaneguje każdą Twoją propozycję, każdy Twój pomysł zgasi, zanim zacznie płonąć prawdziwym ogniem. Macierzyństwo traktuje jak prawdziwą misję. Niestety robi to w bardzo przygnębiający sposób. Jest tak zmęczona życiem, że aż żal na nią patrzeć.

Fit Mama (Typologia Matek 3)

Wygląda jak milion dolarów. Na spacerach z dzieckiem bardziej wygląda na jego siostrę niż na mamę. Ty rano nie możesz ponieść się z łóżka, a ona w jegginsach kończy robić 30 okążenie na bieżni. Pytana o to, kiedy ćwiczy odpowiada (z wkurwiającym uśmieszkiem), że robi to, gdy dziecko śpi lub wspólnie trenują maluszkiem. Zajebiście… Podziwiam, bo dla mnie godzina na siłowni, kiedy mąż zostaje z chłopakami jest czymś totalnie ukradzionym z planu dnia.

Matka Idealna

To prawdziwa specjalistka ds. wychowania dzieci. Wszystko wie najlepiej, każdą rzecz załatwi. To ona jest ekspertką od macierzyństwa- przeczytała przecież 8 książek na ten temat. Nigdy nie popełnia błędów. Spróbuj taką upomnieć, albo przestawić inne zdanie, to bardzo szybko sprowadzi Cię do parteru. Nie omieszka powiedzieć, że nie masz bladego pojęcia na temat wychowania dzieci (KLIK).

Matka Natura (Typologia Matek 4)

Konfrontacja z nią budzi strach. Dla niej sól i cukier to biała śmierć, na odległość zobaczy na etykietce syrop glukozowo- fruktozowy, nie omieszka przerwócić oczami i zrobić Ci wykładu na temat parówek w diecie dziecka. Jest eko. Sama zbiera zioła, szyje ubrania. To absolutnie nie jest matka tolerancyjna. Możesz liczyć na jej głośny komentarz na temat Waszej diety i wychowania dzieci niezgodnie z prawami natury.

Dziewczyny jakie typy matek najbardziej Was irytują? Podzielcie się w komentarzach 🙂

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.