Na Dzień Kobiet podaruj sobie lepszą wersję SIEBIE. Tylko wcześniej przeczytaj ten wpis.

2

Wiem, że nie jest łatwo z dnia na dzień zmienić siebie i swoje podejście do świata. Możesz to zrobić mały kroczkami, step by step, by w końcu móc zacząć oddychać i żyć! Myślisz, że jest to niewykonalne? Skądże, w taki dzień jak dziś wszystko jest możliwe. W końcu masz tę moc, jesteś KOBIETĄ!

My kobiety pragniemy być najlepszymi matkami, żonami, paniami domu i koleżankami. Tak nas nauczono – jeżeli chcemy spijać śmietankę, musimy się starać. Więc staramy się na okrągło dążąc do perfekcji, bo przecież ambicja każe nam być tą najlepszą wersją siebie! W rzeczywistości tylko niektóre z nas to robią. To nie nasi bliscy sprawiają, że przestajemy gonić swoje marzenia i żyć życiem pełnym pasji i celów. To życie i my same sprawiamy, że chce nam się mniej. Zmęczenie, frustracja i brak czasu sprawiają, że skupiamy się na wszystkim, co nas otacza, szerokim łukiem omijając nas same! Takie rozwiązanie to jedno z najgorszych, jakie można wybrać, bo prawdą jest, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko oraz cała rodzina. Więc może zamiast zmieniać świat i ustawiać wszystkich, lepiej zacząć zmieniać siebie, by w końcu osiągnąć równowagę pomiędzy życiem, rodziną i matkowaniem?

Wystarczy, że wyeliminujesz z życia kilka negatywnych rzeczy, a zobaczysz, że na wiosnę będziesz cieszyła się nową TY.

***Przestań myśleć o sobie negatywnie***

Kiedy staję wieczorem przed lustrem zamiast szukać w sobie pozytywów, skupiam się na tym co złe. Czy to normalne, że kiedy ludzie karmią mnie komplementami ja zwyczajnie chowam głowę w piasek mówiąc, żeby nie przesadzali? Typową moją odpowiedzią na komplement znajomego jest „Oj, weź!”…

„Oj, weź” nie sprawi, że będę szczęśliwsza. Nie sprawi też, że moi bliscy poczują się szczęśliwsi.

Pierwszym krokiem do lepszej wersji siebie jest zmiana myślenia o samej sobie. Weź kobieto stań przed lustrem i pomyśl, czy czegoś Ci brakuje? Czy naprawdę te dwa dodatkowe kilogramy, które dostałaś w gratisie od zimy, aż tak Cię bolą, że musisz nazywać siebie grubasem? Pomyśl, że to błahostka w porównaniu z tym, co dotyka innych* (*wojny, tułaczki i choroby).

Historia, która tworzy się w Twojej głowie jest o wiele gorsza i traumatyczna, niż w rzeczywistości. Zacznij więc eliminować ze swojej głowy słowa takie jak „nigdy”, „zawsze”, „gorsza”, „nie mogę”, „powinnam” i „ale” a zobaczysz, że życie zacznie nabierać kolorów. AND THINK POSITIVE!

***Przestań oceniać i krytykować innych***

A wiesz dlaczego? Bo to nakręca Cię jak bateryjka. Zaczynasz od jednej osoby, potem dwóch, a zanim się obejrzysz będziesz myślała negatywnie o wszystkich osobach spotykanych na swojej drodze. To uzależnia, łatwiej jest przecież kogoś obrazić, nawet w myślach, niż przyznać mu rację. Aby stać się lepszą wersją siebie, trzeba wyeliminować wszelką negatywną energię, ponieważ mili ludzie osiągają więcej niż ci, którzy są zgorzkniali i samolubni. Unikaj więc krytykowania innych i pomyśl, jakbyś się czuła będąc w ich butach.

***Przestań zastanawiać się nad tym, co inni pomyślą***

Chcąc zacząć nowe lepsze życie, najwyższy czas przestać przejmować się tym, co inni o Tobie pomyślą. Pamiętaj, bycie sobą tu i teraz jest dla ciebie ważniejsze, niż często nieprawdziwa opinia innych. Jeżeli czujesz się dobrze w swojej skórze, to jesteś na najlepszej drodze do nowej „siebie”.

***Bądź egoistką***

Egoizm się opłaca, ponieważ otwiera oczy na pewne sprawy, których wcześniej się nie zauważało. Szukając szczęścia i lepszej siebie przestań skupiać się na innych i nie bój się wyrażać swojej opinii. Im częściej i więcej pomyślisz o sobie i zrobieniu czegoś dla siebie, tym szybciej osiągniesz zamierzony cel.

Poniższe zdania raz na zawsze wyrzuć ze swojej głowy i zacznij myśleć nieco bardziej egoistycznie niż do tej pory.

  • Nigdy nie mówię NIE (mów, jeżeli się nie zgadzasz)
  • Nigdy nie mówię swojej opinii (brak własnej opinii robi z Ciebie homogeniczną i bezpłciową osobę)
  • Unikam sytuacji, w których nie zgadzam się z rozmówcą. Nawet jak się nie zgadzam, to mówię, że jest odwrotnie (wyrażaj swoje zdanie. Osoby, które boją się odezwać są bardzo nieszczęśliwe)
  • Chcę, żeby wszyscy mnie lubili (nie oczekuj, że będziesz lubiana przez wszystkich. Zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie spodobasz. I Wiesz co, to problem tej osoby, nie Twój!)

***Nie odkładaj rzeczy na później***

Odkładanie rzeczy na później to przejaw lenistwa odsuwający Cię od lepszej wersji Ciebie. Przeciąganie oddala Cię od Twoich celów, których realizacja ma sprawić, że poczujesz się szczęśliwsza. Ja wiem, że czasami ciężko jest podnieść tyłek z kanapy i zacząć działać, szczególnie jak masz za sobą kolejną nieprzespaną noc. Ale odkładanie rzeczy na później powoduje rosnącą frustrację i niezadowolenie. By położyć temu kres, staraj się ustalać klarowne i mierzalne cele. Zacznij od małych kroczków i pamiętaj, że mały cel przybliża Cię do tego dużego.

Dzisiejszy dzień był przełomowy dla mnie. Dał mi do zrozumienia, jak wiele tracę zabijając w sobie motywację niepotrzebnie umartwiając się. Chcę lepszego życia dla siebie i swoich bliskich, dlatego dzień kobiet chcę mieć codziennie! Chcę czuć się spełnioną mamą i kobietą każdego dnia, niosąc radość sobie i swoim bliskim.

 

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

2 komentarze

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.