Jak zostać najgorszym rodzicem na świecie

8

 

IMG_1166Podczas gdy ty wertujesz Internet aby dowiedzieć się, jak zostać dobrym rodzicem, ja łamię wszelkie konwenanse i publikuję wpis o tym, jak zostać najgorszym rodzicem. Robię to po to, by poprawić Tobie humor i pokazać, jakich rzeczy nie warto robić dla złej sławy. Nikt przecież z nas nie chciałaby zostać nazwany najgorszym ojcem czy najgorszą matką pod słońcem. Dlatego chcąc jednak pozostać tym dobrym w oczach swojego dziecka, nie rób niczego z poniższej listy:

 1. Zmuszaj dziecko do jedzenia rzeczy, których nie lubi

Wiem, że gotowanie zdrowych rzeczy sprawia Tobie przyjemność i czasami spędzasz pół dnia w kuchni przyrządzając wymyślne i zdrowe posiłki. Ty się cieszysz, a Twoje dziecko płacze, bo zamiast frytek i nugetsów zmuszasz je do jedzenia warzyw przypominających papkę dla niemowlaka. Nie wiesz jeszcze o tym, że zielony kolor działa na dzieci jak płachta na byka? Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dziecko miewało nocne koszmary to błagam, przestań podawać mu te warzywne rarytasy!

 1. Nigdy nie kupuj mu tego, czego chce

Znasz to prawda, kiedy idziesz z dzieckiem do sklepu a ono dostaje histerii po tym, jak usłyszało że nie kupisz mu tego czerwonego auta? Wiesz, jak ono Cię wtedy nienawidzi? Jak śmiałaś wyrwać je z jego zabawkowego królestwa i nie nagrodzić nowym autem? Twoje dziecko będzie pamiętało to przez długi czas, więc zastanów się zanim weźmiesz je ponownie do sklepu ;).

 1. Powiedz, że Teletubisie zniknęły na dobre

Nigdy nie mogłam pojąć fenomenu tej bajki. Co w niej takiego jest, że 4 grube ludki potrafią tak zahipnotyzować moje dziecko i wyłączyć je na kilka godzin? Chcesz być złym rodzicem, zabierz dziecku telefon i powiedz, że już nigdy nie obejrzy Teletubisi. Będziesz miała przed oczami obraz walącego się świata Twojego dziecka i zrozumiesz, jakie ma przyziemne problemy..

 1. Zapisz syna na balet

I ubierz go w sukienkę baletnicy. U mojego dziecka w przedszkolu w ramach zajęć dodatkowych jest balet. Na początku roku trzeba było zadeklarować, które dzieci będą uczęszczały na zajęcia. Zgłosiły się mamy wszystkich dziewczynek i jednego chłopca. Kiedy nauczycielka zapytała mamę chłopca, czy jest pewna co do zajęć, ona odpowiedziała, że zawsze marzyła o tym żeby jej dziecko tańczyło balet. Niestety los wybrał dla niej synka, ale to nie skłoniło jej do zapisania go na piłkę. Ma być balet i koniec… Chcesz być najgorszym rodzicem na świecie? Realizuj swoje marzenia za pomocą dziecka, tylko nie dziw się potem, jak dziecko zamiast tancerza zostanie tynkarzem.

 1. Nakazuj, zakazuj i wywieraj presję

Powtarzaj tysiąc razy dziennie, by myło ręce po wyjściu z toalety, by siedziało prosto przy stole i by sprzątało swój pokój. Na koniec wyłącz telewizor i każ mu uczyć się pisania i czytania, tak aby było najlepszym i najmądrzejszym dzieckiem w przedszkolu. Nie ma nic gorszego niż presja wywierana na dzieci. Jeżeli chcesz być najgorszy, każ zapomnieć swojemu dziecku o dzieciństwie. Zrób z niego małego-starego, który dorośnie w wieku 4 lat!

Jeżeli sądzisz, że coś jeszcze powinno zostać dopisane do tej listy, to śmiało pisz w komentarzu…

IMG_1163

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

8 komentarzy

 1. Jeju, myślałam że naprawdę chcesz być złą mamą. Pomyślałam, że oszalałaś, albo coś piłaś dzisiaj…

 2. Patrycja on

  Ja niestety jestem mega uległa, jak dziecko chce nową zabawkę to mu ją kupuję, jeżeli w danym momencie mnie na nią stać. Miałam ostatnio taką sytuację, że będąc w sklepie syn pokazał na robota dinozaura za 500 zł i powiedział, że chce to. Moje tłumaczenia, że teraz nas na to nie stać itp. nie pomogły. Młody zaczął płakać na cały sklep i nie dał się uspokoić jeszcze przez 10 minut. Wiem, że to moja wina, bo do tej pory dostawał zawsze to, co chciał.

 3. Adam Kozera on

  Z warzywami jest cieżka sytuacja, bo faktycznie dzieci maja inaczej zakodowany ich smak, ale warto je dawać. Ja to robie w formie przekupstwa, na przykład biore je na kajaki jak zjedza warzyw. Pomaga w tym tez fakt, ze zona ich nie rozgotowywuje ; )

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.