Jak sport wpływa na rozwój dzieci

0

Drogie mamy, czy zastanawiałyście się kiedykolwiek jak dobry wpływ na Wasze dzieci ma świeże powietrze i ruch?

Nie od teraz to wiemy, że ruch to zdrowie, odnosząc się oczywiście do dorosłych jak i dzieci.

Ruch hartuje, pozwala skorygować wady postawy, ułatwia kontakty z rówieśnikami, uczy pracy w grupie i daje wielką radość.

W dzisiejszych czasach, kobiety będąc jeszcze w ciąży planują sportową ścieżkę rozwoju dla swoich pociech. Zaczyna się ona zaraz po porodzie, ćwiczeniami zapobiegającymi kolkom.

Kolejnym etapem może być basen. W Internecie znajdziecie wiele ofert zajęć zorganizowanych dla bobasów. Olek uczęszcza na takie zajęcia od ponad roku i zapewniam Was, że mają one wiele zalet. Pływanie uspokaja i relaksuje, zwiększa koordynację ruchów oraz reguluje oddech. A co najważniejsze, zwiększa więź dziecka z rodzicem. Wybierając basen zwróćcie uwagę na wodę, najlepsza jest ozonowana, ponieważ nie podrażnia dróg oddechowych, tak jak chlorowana.

Poza basenem możemy wybrać się z maluchami na zajęcia piłkarskie. Program socatots zaprasza rodziców z dziećmi od 6 miesiąca życia. Ćwiczenia poprawiają koordynację ruchową, zwiększają koncentrację, uczą systematyczności i obowiązkowości oraz pozwalają dziecku na zdobycie podstawowych umiejętności piłkarskich.

Fajną opcją jest też rower i wspólne wycieczki. Dla najmłodszych polecam siedziska montowane na bagażnikach rowerów rodziców.

Przed nami długie lato…zachęcajmy nasze maluchy do aktywności fizycznej, do wspólnych wycieczek rowerowych, spacerów, biegania za piłką, grania w klasy itp. Niech nasze dzieci złapią bakcyla sportowego od najmłodszych lat.

W komentarzach możecie dzielić się Waszymi sposobami na ruch Waszych pociech.

Enjoy the summer parents:)

IMG_6478

IMG_6344

IMG_6393  IMG_6405 IMG_6400IMG_6381 IMG_6475

IMG_6555 IMG_6570 IMG_6483

IMG_6520 IMG_6517 IMG_6632 IMG_6620

IMG_6612

IMG_6533

Dres – Adidas

Buty – Adidas

Czapka – H&M

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.