Miami South Beach…czyli jak doznaliśmy termo wstrząsu.

3
Showing 1 of 1
Rate this post

Miami zawsze chodziło po mojej głowie…Pamiętam piosenkę Willa Smitha „Welcome to Miami”, która była przebojem mojego studenckiego życia…Wybrałam Miami jako cel naszej podróży, ponieważ potrzebowałam plaży, oceanu, słońca i zimnych drinków. Odkąd wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim, nie było żadnej okazji na dłuższy wyjazd, zresztą wyjazd w zimie lub wczesną wiosną? Niekoniecznie:/.

Naszą wycieczkę po Stanach kontynuowaliśmy w Miami, zachodnie wybrzeże raczej nie wchodziło w grę. Zwiedzając Stany, trzymam się zasady, że jak lecę na wschodnie wybrzeże, to zwiedzam wschód, jak zachodnie to zachód. Może następnym razem docelowo znajdziemy się np. w Los Angeles. Kto to wie?

Miami przywitało nas tropikalną pogodą z wilgotnością nie do wytrzymania. Chowanie się w cieniu nie pomagało, powietrze stało. Jedyną ochłodę przynosiła zimna margarita i kąpiel w oceanie, ale i to do końca nie zdawało egzaminu. Temperatura w oceanie o tej porze roku wynosi około 30°C.

Jeżeli chodzi o dzieci, to Miami oferuje im całą masę atrakcji. Potrzeba na nie jednak czasu, którego nam zdecydowanie zabrakło – bardzo chciałam zabrać Olka do oceanarium, czy Zoo. Za to codziennie zażywał kąpieli wodnych w oceanie, tarzał się w piasku i zaczepiał wszystkich w koło. Mówiłam Wam już kiedyś, że moje dziecko to cygan? Nie boi się nikogo i niczego…Pójdzie z każdym…

Gdyby nie fakt, że temperatury były za wysokie, oceniłabym wyjazd na szóstkę. Miami jest piękne, ale absolutnie nie polecam go o tej porze roku, w szczególności kiedy podróżuje się z dzieckiem. Południową część Stanów najlepiej odwiedzić zimą, jest ciepło, ale nie upalnie i nadal można wrócić z niezłą opalenizną.

blog parentingowy Miami alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach" alt="blog parentingowy - Miami beach"

 

 

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

3 komentarze

  1. Piękne fotki Bodziu 🙂 wyjazd zapewne udany, a do tego shopping u Kardashainek .. no no no 😉

    • Paula, dziekujemy:). Wyjazd się udał, było cudownie. Za rok też sie wybieramy, może z nami polecisz?

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.