Książki dla dzieci na jesienne popołudnia

0

Patrzysz przez okno i już wiesz, że jesień zawitała na dobre. Witajcie długie wieczory z książką! Zobaczcie lektury, które polecam dla Waszych dzieciaków. Gwarantuje, że maluchy nie będą narzekały na nudę, a poniższe pozycje zastąpią w Waszym domu telewizor lub tablet. Nic tak nie uczy i nie buduje naszej wyobraźni jak książki. Gotowi? Zaczynamy! Zobaczcie książki dla dzieci, które polecam.

W naszej październikowej biblioteczce znalazły się książki dla małych i dużych, chłopców i dziewczynek od Wydawnictwa Wilga (KLIK).

TO MOJA BAJKA

Jest to seria książeczek, w których Wasze dzieci mogą odegrać główną rolę. Jak? Wystarczy, że skorzystacie z dołączonych literek-naklejek i w wyznaczonym miejscu nakleicie imię dziecka. Cała seria to piękne rysunki i krótki tekst.

książki dla dzieci

TO MOJA BAJKA Oluś Ratuje Przyjaciół

Tytułowy Oluś to bohater, chroni mieszkańców lasu przed potworem. Dzięki jego supermocom ratuje zająca, który wszedł za wysoko na drzewo i przyjaciół przed różnymi niebezpieczeństwami , które czyhają na nie w lesie (KLIK).

książki dla dzieci

TO MOJA BAJKA Stefcio Jeździ koparką

Opowieść o małych chłopcu (Stefciu), który obsługiwał koparkę na budowie. Kopał nią doły, obracał jej ramie i na końcu opowieści odnlazł skarb! Jesteście ciekawi co z nim zrobił?(KLIK).

książki dla dzieci

TO MOJA BAJKA Stefcio Strażak

Tym razem Stefcio (to może być Twoje dziecko) jeździ wozem strażackim, reaguje na alarm, biegnie na pomoc i niczego się nie boi. Fajna książeczka ucząca odpowiedzialności i bycia pomocnym (KLIK).

książki dla dzieci

MIŚ PRACUŚ ZABAWY NA WSI

Książeczka dla najmłodszych z ruchomymi obrazkami. Opowieść o Misiu, który pomaga w pracach na farmie. Książeczka uczy nazywać i naśladować zwierzątka, a dzięki ruchomym elementem ćwiczy małe paluszki (KLIK).

książki dla dzieci

MŁODZI PRZYRODNICY

To genialna seria książek dla nieco starszych dzieci z mnóstwem przepięknych ilustracji i bardzo łatwym tekstem do samodzielnego czytania. Mój starszy syn jest w pierwszej klasie i spokojnie radzi sobie z tymi książkami. Każda z nich ma ok. 30 stron. Seria Młodzi Przyrodnicy to zbiór najważniejszych lekcji przyrody. Polecamy bardzo. (KLIK).

książki dla dzieci
  1. Wybrzeże

Z książki wasze dzieci dowiedzą się kto mieszka na wybrzeżu, co dzieje się, gdy morze się cofnie, jaka roślinność pokrywa wydmy i na kogo ludzie powinny uważać podczas spacerów po wybrzeżu.

książki dla dzieci

2. Kwiaty

Po przeczytaniu książki Wasze dzieci będą widziały z czego wyrastają kwiaty i jak są zbudowane, jak się rozwijają, i co wytwarzają. Co dzieje się z nektarem kwiatowym w nocy i dla kogo pożywieniem są kwiaty z ogródka. Zaciekawiło?

3. Dzień i noc

To książeczka o zachodzących za oknem zmianach. Jak to się dzieje, że jest dzień i noc, dlaczego sowy polują w nocy a borsuki wychodzą na żer o zmierzchu. Kto jeszcze poluje nocą??? Jak myślicie?

książki dla dzieci

Ja już szykuję wpis książkowy na listopad, a Was zachęcam do zapoznania się z powyższymi pozycjami.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.