Dbając o zdrowie swojego dziecka musisz pamiętać o TEJ jednej rzeczy (+ KONKURS)

46

Dbając o zdrowie swojej rodziny musisz zawsze pamiętać o najważniejszym posiłku dnia, czyli zdrowym śniadaniu. Doczytajcie koniecznie wpis do końca, ponieważ z okazji Dnia Soku, który będzie obchodzony 30 maja – mam dla Was KONKURS z super nagrodami…

 To był nasz pierwszy wspólny rodzinny wyjazd w tym roku. Kierunek – polskie góry!  Podróżowanie z dziećmi nauczyło nas, że najlepsze wakacje to te, z dala od tabunów ludzi. Z niecierpliwością czekaliśmy na urlop.

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, nie zapominamy o tym, co zdrowe. Stawiamy na aktywność ruchową, pilnowanie posiłków i tego, co jemy. Jako matka dbająca o zdrowie całej rodziny, nigdy nie zapominam o najważniejszym posiłku w ciągu dnia, czyli śniadaniu. Pójście na łatwiznę w tym przypadku, nie wchodzi w grę, tym bardziej, że jako świadomi rodzice chcemy dawać dobry przykład i wpajać prawidłowe nawyki żywieniowe naszym dzieciom.  Dlatego będąc w górach, również nie mogliśmy zapomnieć o zdrowym śniadaniu. Wymyśliłam więc zdrowe śniadanie na trawie i to na szczycie góry…

Zdrowe śniadanie – to podstawa, która zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza witalności niezbędnej do pobudzenia ciała i umysłu. Odpowiednio skomponowane dostarcza niezbędnych składników, które wpływają na nasze zdrowie, odporność i samopoczucie. Przecież zdrowe śniadanie, szczególnie, kiedy mówimy o dzieciach, zapewnia im prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny, daje siłę oraz witalność! Nie możemy o nim zapominać, nawet gdy jesteśmy na wakacjach!

Jak prawidłowo skomponować śniadanie?

Przygotowując śniadanie nie można zapomnieć o produktach zbożowych i mlecznych, ale tym razem chcę skupić się na warzywach i owocach, bo według Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej to właśnie one powinny mieć największy udział w naszej diecie. A dlaczego?

Ponieważ im więcej ich w naszych posiłkach, tym mniejsze ryzyko przeróżnych chorób, takich jak cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia. Odpowiadają za to witaminy, mikro- i makroelementy oraz antyoksydanty, których źródłem są właśnie warzywa i owoce.

Piszę o tym, ponieważ wiem, że w naszych jadłospisach jest ich za mało. Często tłumaczymy to tym, że nie mamy czasu na przygotowanie zdrowych posiłków składających się z warzyw lub owoców. Inni twierdzą, że dziecko ich nie lubi, więc wcale ich nie kupują. Szkoda przecież, żeby się zmarnowały.

Codziennie powinniśmy spożywać minimum 400 g warzyw i owoców w 5 porcjach. Kiedy brakuje nam czasu lub pomysłu na zdrowe potrawy lub zwyczajnie, gdy mamy na to ochotę, jedną z nich możemy zastąpić szklanką soku! Moją propozycją jest owocowy lub warzywny sok z kartonu do śniadania. Po pierwsze jego przygotowanie nie wymaga od nas żadnego wysiłku ani czasu. To także świetny pomysł na przemycenie jednej z pięciu porcji warzyw i owoców szczególnie dziecku, które jabłuszka nie tknie, ale soczek jabłkowy piłoby szklankami :).

Dlaczego sok?

Ponieważ soki bogate są w te same zdrowe składniki, co owoce i warzywa, z których są zrobione. Zaliczają się do nich witaminy, składniki mineralne, mikro- i makroelementy, antyoksydanty oraz inne aktywne biologicznie składniki. Wszystkie wymienione są dobrze przyswajane przez organizm. Soki to jeden z najprostszych sposobów na szybkie dostarczenie organizmowi tych składników. Dzięki kartonowym opakowaniom możemy wszędzie je ze sobą zabrać, nawet na szczyt góry!

Za co odpowiadają składniki, których źródłem są soki?

Przede wszystkim za nasze zdrowie, za prawidłową pracę mózgu, a więc procesy uczenia się, zapamiętywania i koncentracji. Oprócz tego wpływają korzystnie na nasze samopoczucie, siłę, witalność, przeciwdziałają cukrzycy, otyłości i wielu innym poważnym chorobom. Spowalniają też procesy starzenia J.

Czas zrozumieć, że soki z kartonu to szybkie rozwiązanie na dostarczenie organizmowi jednej z pięciu zalecanych porcji warzyw i owoców. Są to w pełni naturalne produkty, otrzymane z jednego lub większej liczby gatunków zdrowych, dojrzałych, świeżych, mrożonych lub schłodzonych owoców. Pozbawione są jakichkolwiek barwników, substancji konserwujących oraz aromatów innych niż pochodzących z owoców i warzyw, z których sok został wyprodukowany. I najważniejsze: nie znajdziecie w sokach owocowych żadnych dodanych cukrów. Dlatego warto na dobry początek dnia wypić szklankę soku. Tych kilka zdań powinno przekonać wszystkich Was do szklanki soku każdego dnia!

Ponieważ soki to samo zdrowie, dlatego też 30 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Soku. Jest to jeden z tych dni, w którym warto przypomnieć pozytywne właściwości soków i powody, dla których warto je pić.

Chyba już rozumiecie, dlaczego dla swojej rodziny wybrałam szczyt, świeże powietrze i zdrowe śniadanie? Zdrowie jest najważniejsze, nawet kiedy wymaga pewnego wysiłku i czasu.

I najważniejsze… konkurs z super nagrodami!

Może tego jeszcze nie wiecie, ale sok ma swój dzień w kalendarzu, bo to produkt wyjątkowy i zasługujący na szczególną uwagę. Soki to produkty powstałe z owoców lub warzyw, nie zawierają żadnych dodatków: substancji słodzących, barwników ani konserwantów – warto o tym pamiętać!

Dlatego też z okazji zbliżającego się Dnia Soku, który obchodzony jest 30 maja, chciałam zachęcić Was do pokazania Waszej radości podczas wspólnych posiłków. Od dawna wiadomo, że jedzenie i spędzanie wspólnie czasu, idą w parze. Co Wy na to, abyście pokazali mi zdjęcia Waszych śniadań, na których widoczna jest szklanka soku owocowego lub warzywnego?  Dziesięć najlepszych zdjęć zostanie nagrodzonych bonami o wartości 100 zł każdy do sklepu DUKA oraz zestawami szklanek do soków. Szczegóły konkursu przeczytacie w poniższym regulaminie. Bardzo zachęcam Was do dzielenia się Waszymi wspólnymi i zdrowymi momentami. Macie czas od dzisiaj do 29 maja b.r.

Wyniki konkursu z okazji Dnia Soku

Kochani, dziś obchodzimy i świętujemy Dzień Soku! Dlaczego? Bo to wyjątkowy produkt, który śmiało włączyć można do zbilansowanej diety. Zgodnie z zaleceniami specjalistów szklanka soku, także tego pasteryzowanego stanowić może jedną z 5 porcji warzyw lub owoców, jakie powinniśmy spożywać każdego dnia!

W związku z tym razem z jury długo wybieraliśmy ze wszystkich nadesłanych zdjęć te  10, które w najciekawiej ilustrują zbilansowane śniadanie ze szklanką soku! Taka porcja warzyw i owoców na śniadanie, właśnie w postaci szklanki soku, to sprytne rozwiązanie, które polecam każdego dnia. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

 

 

* Materiał sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Regulamin konkursu organizowanego z okazji Dnia Soku

§1

 1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa zasady przeprowadzenia konkursuz okazji Dnia Soku (zwanego dalej Konkursem).
 2. Promocja nie jest w żaden sposób promowana, sponsorowana czy prowadzona przez serwisy społecznościowe Facebook i Instagram.

§2

 1. Sponsorem konkursu jest KUPS (Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków; ul. Rakowiecka 36 lok. 340; 02-532 Warszawa; NIP5252298409; KRS 0000205017), a organizatorem blog Olomanolo.pl.
 2. Każda osoba biorąca udział w konkursie i przesyłająca zgłoszenie konkursowe zwana jest w dalszej części Regulaminu Uczestnikiem.

§3

 1. Konkurs trwa od dnia 17 maja 2017 r. do dnia 29 maja 2017 r. do godz. 23:59.
 2. Wyłonienie zwycięzców nastąpi 30.05.2017 r.

§4

 1. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, zamieszkująca na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie.

§5

 1. Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować zdjęcie śniadania lub drugiego śniadania, na którym widoczna jest szklanka soku owocowego lub warzywnego na jednym z poniższych kanałów:
 • blogu w komentarzu pod wpisem konkursowym,
 • Facebooku w komentarzu pod wpisem konkursowym,
 • Instagramie oznaczone #5porcjizdrowia, #dzieńsoku
 • przesłane na adres mailowy biuro@olomanolo.pl.
 1. Zgłoszenie będzie uznane jako ważne w sytuacji, gdy:
 • elementem śniadania będzie szklanka soku owocowego lub warzywnego (dostępnego w kartonach), ale przedstawionego w szklance bez widocznej nazwy producenta ani kartonu,
 • zdjęcie nie będzie przedstawiało konkretnych marek soku, a jedynie sam sok w szklance jako element śniadania.
 1. Przesyłając zdjęcie do konkursu, Uczestnik oświadcza, że jest jego twórcą oraz że nie narusza żadnych praw osobistych ani majątkowych osób trzecich. W przypadku obecności na zdjęciach osób trzecich, Uczestnik konkursu oświadcza, że wszystkie osoby, których wizerunek został pokazany, udzieliły swojej zgody na umieszczenie ich wizerunku w poście i zgłoszeniu do konkursu.
 2. Każdy Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie zgłoszonego przez niego zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl, jego Facebooku i Instagramie.
 3. Prawo do prezentowania na ww. stronach www oraz w social mediach propozycji śniadania nie ma ograniczeń czasowych.
 4. Sponsor oraz organizator konkursu informują, że wyrażenie zgody na opublikowanie zgłoszenia konkursowego na ww. stronach internetowych oraz social mediach jest warunkiem udziału w Konkursie. Uczestnik, który nie wyraża zgody na to, nie może brać udziału w Konkursie.
 5. Jeden Uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę zgłoszeń.
 6. Podanie nieprawdziwych lub niepełnych danych osobowych albo niepodanie ich w ogóle powoduje wykluczenie z konkursu.

§6

 1. Nagrodą w konkursie jest 10 bonów na zakupy w sklepie DUKA o wartości 100 zł każdy, wraz z zestawem szklanek do soku.
 2. Wysyłka nagrody leży w gestii Sponsora.
 3. Nagroda nie podlega zamianie na inną.
 4. Zwycięzców konkursu wyłoni jury w składzie: autorka bloga Olomanolo.pl oraz przedstawiciele Sponsora KUPS (4 osoby).
 5. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na podstawie zgłoszeń:
 • zamieszczonych na blogu w komentarzach pod wpisem konkursowym,
 • zamieszczonych na Facebooku w komentarzach pod postem konkursowym,
 • zamieszczonych na Instagramie oznaczonych #5porcjizdrowia,
 • przesłanych na adres mailowy biuro@olomanolo.pl.
 1. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez organizatora na podstawie subiektywnej oceny w oparciu o kreatywność, estetykę oraz zgodność z regulaminem.
 2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 30.05.2017 r. na blogu Olomanolo.pl, jego Facebooku i Instagramie.
 3. Zwycięzca zobowiązany jest do skontaktowania się z organizatorem konkursu, w celu podania danych kontaktowych, w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników.

* Materiał sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Share.

About Author

Mama dwuletniego Stefka i sześcioletniego Aleksandra, zakochana w macierzyństwie, modzie i swojej pracy :)

46 komentarzy

  • Donata Andrzejewska on

   Wyrażam zgodę na opublikowanie zgłoszonego przeze mnie zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl, jego Facebooku i Instagramie. Oświadczam, że jestem twórcą zdjęcia oraz że nie narusza żadnych praw osobistych ani majątkowych osób trzecich.

   • Donata, dziękujemy za przesłane zdjęcie, mamy prośbę :). Czy byłaby możliwość podesłania zdjęcia śniadania ze szklanką soku z kartonu? Taka jest idea konkursu, więc aby zdjęcie było zgodne z regulaminem, proszę podeślij nam takie, na którym widoczna jest szklanka soku z kartonu :). Z góry bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie. Pozdrawiamy, ekipa Olomanolo

 1. Joanna Kołpak on

  Piękne i smaczne śniadanie. My też uwielbiamy soki ale częściej jednak pijemy wodę 🙂

 2. Karolina Borycka on

  ja też nauczyłam synka pić wody i często tak czynimy. oczywiscie o sokach też nie zapominamy, ale u nas jednak króluje woda.

  • Iza Jurkiewicz on

   Wyrażam zgodę na opublikowanie zgłoszonego przeze mnie zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl,
   jego Facebooku i Instagramie. Oświadczam, że jestem twórcą zdjęcia oraz
   że nie narusza żadnych praw osobistych ani majątkowych osób trzecich.

  • Iza Jurkiewicz on

   Wyrażam zgodę na opublikowanie zgłoszonego przeze mnie zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl,
   jego Facebooku i Instagramie. Oświadczam, że jestem twórcą zdjęcia oraz
   że nie narusza żadnych praw osobistych ani majątkowych osób trzecich.

   • Iza, bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcie :). Mam nadzieję, że zapoznałaś się z regulaminem i że soczek w szklance jest z kartonu? Zdjęcie jest super 🙂

 3. Witam, przesyłam zdjęcie na konkurs i pozdrawiam serdecznie 🙂 Naszym śniadaniom bardzo często towarzyszy szklanka dobrego soku z kartonu 🙂
  Biorąc udział w konkursie wyrażam zgodę na opublikowanie zgłoszonego przeze mnie zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl, jego Facebooku i Instagramie, jednocześnie oświadczam, że jestem twórcą zdjęcia. https://uploads.disquscdn.com/images/1a96503a49e50744e0106ccc9d3e04be5e21988b6ecdd0bd7dec5dbde115457a.jpg

 4. Donata Andrzejewska on

  Codziennie dbam o moich facetów i pyszne śniadanko im przygotowuję 🙂 i sok w kartonie przy jedzonku zawsze sobie popijają. Akurat dzisiaj był to sok owocowy. Rodzinne, radosne śniadanka to jest to co uwielbiamy…. https://uploads.disquscdn.com/images/68b50f1ae8ee1d0d80e97458e39c7200b063e0f0efc428472eb0d63858a4f8ba.jpg
  Wyrażam zgodę na opublikowanie zgłoszonego przeze mnie zdjęcia śniadania, w zakładce konkursu na stronie kups.org.pl oraz na blogu olomanolo.pl,
  jego Facebooku i Instagramie. Oświadczam, że jestem twórcą zdjęcia oraz
  że nie narusza żadnych praw osobistych ani majątkowych osób trzecich.

 5. anna stawowa on

  W tym naszym zabieganym życiu, często jest tak, że nie myślimy o tym co jemy!
  Jest to duży błąd, niestety, ale taka jest prawda.
  Dziennie powinnismy jadać 5 posiłków, dobrze skomponowanych, a zazwyczaj jest to jakaś drożdżówka, która z wartościowym jedzeniem ma mało wspólnego:(
  Kiedyś sama o to nie dbałam, ale gdy okazało się iż nagle zdrowie szwankuje, to człowiek już taki jest z natury, że dopiero niczym tonący brzytwy się chwyta:(
  Od 3 lat zmieniłam nawyki, jem regularnie, ktoś powie nie da się ! A ja powiem że się da, tylko trzeba być konsekwentnym i wytrwałym, bo w tym wypadku nie walczymy o posadę, lepsze pieniadze, czy uznanie w towarzystwie, nawet już pomijam wagę, walczymy o własne zdrowie, i uwierzcie mi lepiej wcześniej niż kiedy będzie już za póżno. Wiele z nas zdaje sobie sprawę iż jesteśmy tym co jemy, ale i tak w natłoku obowiązków o tym zapominamy.

  Pamiętajmy, że posiłki muszą być dobrze zbilansowane, jeśli są warzywa, kanapeczka u mnie na chlebie kukurydzianym, do tego pyszna szklanka soku i posiłek jest bogaty we wszystko co nasz organizm potrzebuje.
  Musimy mu dostarczać paliwa, by mógł dobrze funkcjonować, nie traktujmy naszego ciała jako śmietnika, bo po pewnym czasie odbije się to na naszym zdrowiu.

  https://uploads.disquscdn.com/images/9fa8f6aa57805a1d64521837ff6a3e26dd8c484e731701f8b00e07063e7c045d.jpg

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.